Joga dla nieśmiałych [wideo trening WH]

Joga dla nieśmiałych WH
Joga dla nieśmiałych

Opis: Dzięki ćwiczeniom w tej sesji jogi rozciągniesz i wzmocnisz uda, otworzysz klatkę piersiową i uelastycznisz kręgosłup. Ich wykonywanie zmniejsza niepokój, a pozostawanie w bezruchu sprzyja koncentracji i uczy cierpliwości.

Przerwy między ćwiczeniami: Przejdź płynnie do kolejnego ćwiczenia

Sprzęt: Mata do jogi (żeby się nie ślizgać), ale na dywanie lub podłodze też dasz radę, pasek

Jak ćwiczyć

Wykonuj ćwiczenia (asany) jedno po drugim. Powtórz całość 10 razy. Ćwicz bez butów.

1. Pozycja wielbłąda - wersja pełna

UWAGA: Tej asany nie powinny wykonywać osoby, które mają poważne problemy z kręgosłupem (dyskopatię, kręgozmyk, dużą skoliozę).

Uklęknij na podłodze, kolana i stopy rozsuń na szerokość bioder. Z wdechem wydłuż boki tułowia i kręgosłup, z wydechem odchyl tułów do tyłu i połóż dłonie na stopach. Zrotuj ramiona na zewnątrz i odpychając się od stóp, unoś klatkę piersiową. Uda pozostają w pozycji prostopadłej do podłogi, a biodra nad kolanami. Odchyl głowę do tyłu. Wytrzymaj w tej pozycji 10 sekund, spokojnie oddychając.

2. Pozycja wielbłąda - wersja łatwiejsza

Uklęknij na podłodze, kolana i stopy rozsuń na szerokość bioder. Podwiń palce stóp, dzięki temu pięty będą wyżej. Z wdechem wydłuż boki tułowia i kręgosłup, z wydechem odchyl tułów do tyłu i połóż dłonie na piętach. Zrotuj ramiona na zewnątrz i odpychając się od pięt, unoś klatkę piersiową. Uda pozostają w pozycji prostopadłej do podłogi, a biodra nad kolanami. Odchyl głowę do tyłu. Wytrzymaj w tej pozycji 10 sekund, spokojnie oddychając. Jeśli czujesz, że odchylenie głowy powoduje duże napięcie, utrzymaj głowę w przedłużeniu linii kręgosłupa.

3. Pozycja spokoju

Usiądź na podłodze i wyprostuj nogi. Ugnij kolana i lewą stopę zbliż do krocza, a prawą połóż tuż przed lewą. Rozluźnij stopy. Z wdechem unieś ręce bokiem w górę, złącz dłonie nad głową i opuść złączone dłonie w okolice mostka. Zamknij oczy i skup się na oddechu. Oddychaj nosem. Pozostań w tej pozycji, koncentrując się na oddechu, tak długo aż poczujesz się wyciszona i zrelaksowana.

ZOBACZ TEŻ: Joga dla wspinaczy

REKLAMA