[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.0

Joga dla nieśmiałych [wideo trening WH]

Joga dla nieśmiałych Joga dla nieśmiałych

Opis: Dzięki ćwiczeniom w tej sesji jogi rozciągniesz i wzmocnisz uda, otworzysz klatkę piersiową i uelastycznisz kręgosłup. Ich wykonywanie zmniejsza niepokój, a pozostawanie w bezruchu sprzyja koncentracji i uczy cierpliwości.

Przerwy między ćwiczeniami: Przejdź płynnie do kolejnego ćwiczenia

Sprzęt: Mata do jogi (żeby się nie ślizgać), ale na dywanie lub podłodze też dasz radę, pasek

Jak ćwiczyć

Wykonuj ćwiczenia (asany) jedno po drugim. Powtórz całość 10 razy. Ćwicz bez butów.

1. Pozycja wielbłąda - wersja pełna

UWAGA: Tej asany nie powinny wykonywać osoby, które mają poważne problemy z kręgosłupem (dyskopatię, kręgozmyk, dużą skoliozę).

Uklęknij na podłodze, kolana i stopy rozsuń na szerokość bioder. Z wdechem wydłuż boki tułowia i kręgosłup, z wydechem odchyl tułów do tyłu i połóż dłonie na stopach. Zrotuj ramiona na zewnątrz i odpychając się od stóp, unoś klatkę piersiową. Uda pozostają w pozycji prostopadłej do podłogi, a biodra nad kolanami. Odchyl głowę do tyłu. Wytrzymaj w tej pozycji 10 sekund, spokojnie oddychając.

2. Pozycja wielbłąda - wersja łatwiejsza

Uklęknij na podłodze, kolana i stopy rozsuń na szerokość bioder. Podwiń palce stóp, dzięki temu pięty będą wyżej. Z wdechem wydłuż boki tułowia i kręgosłup, z wydechem odchyl tułów do tyłu i połóż dłonie na piętach. Zrotuj ramiona na zewnątrz i odpychając się od pięt, unoś klatkę piersiową. Uda pozostają w pozycji prostopadłej do podłogi, a biodra nad kolanami. Odchyl głowę do tyłu. Wytrzymaj w tej pozycji 10 sekund, spokojnie oddychając. Jeśli czujesz, że odchylenie głowy powoduje duże napięcie, utrzymaj głowę w przedłużeniu linii kręgosłupa.

3. Pozycja spokoju

Usiądź na podłodze i wyprostuj nogi. Ugnij kolana i lewą stopę zbliż do krocza, a prawą połóż tuż przed lewą. Rozluźnij stopy. Z wdechem unieś ręce bokiem w górę, złącz dłonie nad głową i opuść złączone dłonie w okolice mostka. Zamknij oczy i skup się na oddechu. Oddychaj nosem. Pozostań w tej pozycji, koncentrując się na oddechu, tak długo aż poczujesz się wyciszona i zrelaksowana.

ZOBACZ TEŻ: Joga dla wspinaczy

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij