Joanna Jóźwik: piękna i zdolna Polka na IO Rio 2016 [zdjęcia]

Nazywana już przez media "najpiękniejszą Polką w Rio" Joanna Jóźwik to młoda i zdolna lekkoatletka. Podczas tegorocznych Igrzysk Olimpijskich będziemy za nią trzymać kciuki podczas startu w biegu na 800 m, ale póki co wybrałyśmy najciekawsze zdjęcia pięknej biegaczki. Zainspiruj się!

Joanna Jóźwik

  • wiek: 25 lat
  • dyscyplina: lekkoatletyka, biegi
  • konkurencja podczas IO: bieg na 800 m

Joanna Jóźwik to 25-letnia biegaczka  średniodystansowa pochodząca ze Stalowej Woli. Tam też stawiała swoje pierwsze sportowe kroki. Od 2013 roku jest zawodniczką AZS-AWF Warszawa. Jej największy sukces to zdobycie brązowego medalu podczas Mistrzostw Europy w Zurychu w 2014 roku. Na tegorocznych ME w Amsterdamie udało jej się zająć 6. miejsce. Zwróciła na siebie uwagę mediów nie tylko wynikami, ale i urodą. Przejdź na kolejną stronę i zobacz najciekawsze zdjęcia Pięknej Polki.

Podczas tegorocznych Igrzysk Olimpijskich w Rio Joannę Jóźwik będzie można zobaczyć 17 sierpnia (w środę) o godzinie 15.55 podczas eliminacji w biegu na 800 m. Będzie konkurować m.in. ze swoją nieco starsza i bardziej doświadczoną koleżanką z reprezentacji Angeliką Cichocką.

Jeśli wszystko się powiedzie, za Joannę i Angelikę będziemy trzymać kciuki także podczas półfinałów (transmisja w nocy z 18 na 19 sierpnia o godzinie 2.15) oraz finału (transmisja w nocy z 20 na 21 sierpnia o godzinie 2.15) .

REKLAMA