Jessica Biel: Joga odmłodziła moje ciało i umysł

Jeśli myślisz, że ty i Jessica Biel żyjecie w dwóch kompletnie różnych światach, to jesteś w błędzie. Odkąd wystąpiła jako 14-latka w serialu „Siódme niebo” jej życie wydaje się pasmem sukcesów – gra w filmach, robi karierę jako modelka, 6 lat temu poślubiła Justina Timberlake’a i niedawno urodził im się syn. Ale mało kto wie, że jako dwudziestoparolatka czuła się zagubiona, niepewna siebie i tylko udawała luzarę.

jessica biel women's health GettyImages
Jessica otwarcie przyznaje, że joga pomogła jej osiągnąć wewnętrzną równowagę.

„Szukałam własnego ja, nie potrafiłam określić, co mnie definiuje, czego mam się w życiu trzymać, potrzebowałam przewodnika i… poszłam na jogę” – zwierzyła się Women’s Health – „Joga stworzyła w moim życiu przestrzeń, w której mogłam wsłuchiwać się w swoje prawdziwe potrzeby i pragnienia”.

ZOBACZ TEŻ: 12 celebrytek, które nie ukrywają problemów z tarczycą

O ile dawniej nie była zbyt towarzyska i najlepiej czuła się sama ze sobą, to joga zmieniła jej nastawienie do zajęć grupowych. „Na jodze nie czujesz żadnej rywalizacji, to raczej rodzaj wspólnoty i współprzeżywania, który uwielbiam” – przekonuje. Jessica codziennie stara się znaleźć 20-30 minut na praktykowanie asan. „To daje mi dużo więcej niż same ćwiczenia” – przekonuje mama, żona, aktorka i businesswoman – „To mnie odstresowuje, relaksuje i otwiera mój umysł.”

„Bycie matką i kobietą pracującą, to wyzwanie dla każdej z nas, trudno jest odnaleźć balans między karierą a życiem prywatnym” – mówi Jessica. Jej zdaniem joga jest kluczem do trzymania wszystkich dziedzin życia pod kontrolą – „Ona sprawia, że jestem lepszą matką. Kiedy wychodzę z zajęć jestem gotowa poradzić sobie z każdą sytuacją, czuję, że mam chłonny umysł i gotowe do wyzwań ciało”. Pożytki ze świadomego oddychania postrzega jako niesamowite doświadczenie: „Nagle nawiązujesz kontakt ze swoim organizmem, uczysz się go słuchać i zaczynasz rozumieć jego język” – przekonuje.

ZOBACZ TEŻ: Szczere wyznanie Katie Holmes

Do swojej fitnessowej rutyny stara się też włączyć inne formy treningu: „Bardzo lubię ćwiczenia z ciężarami, które wykonuję pod okiem trenera. Uważam, że joga połączona z treningiem siłowym i niewielką dawką cardio to idealny miks dla kobiety”. Co na to Justin? „Często ćwiczymy razem! W ogóle trening w towarzystwie daje więcej frajdy i znacząco podnosi motywację. A jeśli już ćwiczysz ze swoim partnerem to masz poczucie, że będziecie się wspierać w każdej sytuacji”. Tylko pozazdrościć!

ZOBACZ TEŻ: Jak ćwiczyć w parze bez sprzętu

REKLAMA