Jest mniejsza niż klasyczna lekarska. Piłka typu slam jest miękka i wypełniona ciężkim materiałem, dzięki czemu po mocnym uderzeniu w podłogę czy ścianę (we wskazanej w klubie fitness strefie, nigdy w domu!) nie odbija się od powierzchni i nie leci w kosmos. To ma naprawdę niemałe znaczenie, o czym zresztą za chwilę się przekonasz. A jaka jest jej rola? Teoretycznie poprawia moc mięśni, poprzestańmy jednak na skutkach ubocznych takiego treningu – pięknym, silnym i sprawnym ciele.
Twój plan
- Podane ćwiczenia połącz w obwód, wykonując je jedno po drugim z 15-sekundową przerwą pomiędzy.
- Każde ćwiczenie wykonuj przez 45 sekund.
- Po zaliczeniu pełnego obwodu pauzuj według potrzeb.
- Celuj w 4 obwody w 20 minut.
1. Zakroki z rotacją tułowia
Mięśnie: uda, pośladki, korpus, barki, ramiona, plecy
(a) Stań prosto w lekkim rozkroku, piłkę mocno ściskając przed sobą w prostych rękach. Zrób wykrok prawą nogą, aż udo znajdzie się w pozycji równoległej do podłoża. Lewe kolano zatrzymaj tuż nad ziemią. (b) Powoli zrotuj tułów w prawo, sięgając piłką tak daleko, jak tylko dasz radę. Wróć do pozycji początkowej, najpierw przenosząc piłkę do przodu, a następnie dźwigając ciało do pionu. Wykonaj to samo na drugą stronę. Nie przestawaj!
2. Uderzenia piłką o podłogę
Mięśnie: całe ciało
(a) Stań prosto, stopy rozstawiając odrobinę szerzej niż na szerokość barków. Piłkę unieś wysoko nad głowę. Ściskaj ją mocno dłońmi. (b) Maksymalnie dynamicznym ruchem zacznij obniżać pozycję piłki, jednocześnie rotując ciało w lewo (nie zapomnij o ruchu stóp!). Zakończ mocnym uderzeniem piłki o podłogę tuż obok Twojej lewej stopy. Nie wypuszczaj piłki z rąk. Wróć do startu i powtórz całość na drugą stronę.
Komentarze