[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Jeden przyrząd: ekspresowy trening z hula-hop

Wynalezienie hula-hoop to moment przełomowy w historii fitnessu, bo oto łączy się trening z zabawą. A ciało rzeźbi się samo.

hula hop

Myślałaś, że hula-hoop nadaje się tylko do wygłupów? Błąd. Zabierz go córce, siostrze albo małej sąsiadce (nie zaszkodzi uzgodnić z jej matką), a następnie zrób ten prosty, choć wymagający trening. Efekt to piękna talia, jędrne i silne pośladki oraz uda, a także sporo frajdy. Bo niby kto powiedział, że ćwiczenia muszą być nudne?

Twój plan

  1. Praktyka czyni mistrza. Zacznij od klasycznego kręcenia hula-hoop. Kiedy dojdziesz do wprawy (60 sekund bez skuchy), jesteś gotowa na ten trening.
  2. Ćwiczenia rób w podanej kolejności.
  3. Odpoczywaj 30 sekund między ćwiczeniami.
  4. Spróbuj zaliczyć 3 rundy w kwadrans.

1. Wariant klasyczny

Mięśnie: brzuch, skośne brzucha, pośladki, uda, korpus

Rób: 30 sekund

(a) Stań prosto ze stopami rozstawionymi trochę szerzej niż na szerokość barków. Trzymaj hula- -hoop na wysokości pasa – dłonie szeroko po bokach obręczy. Twoja prawa dłoń powinna znajdować się delikatnie za jednym, a lewa przed drugim biodrem. (b) Zakręć hula-hoop i puść go, jednocześnie pchając biodra w przeciwnym kierunku. Utrzymuj hula-hoop w ruchu, cały czas mocno pracując obręczą biodrową. W połowie możesz zmienić kierunek (albo zrób to dopiero w kolejnej rundzie). Spróbuj w trakcie unosić wysoko ręce

2. Klasyk w półprzysiadzie

Mięśnie: uda, pośladki, skośne brzucha, korpus

Rób: 30 sekund

(a) Zacznij w półprzysiadzie z hula-hoop na wysokości pasa. Trzymaj go po jednej stronie, a po drugiej niech dotyka Twojego ciała. (b) Zakręć hula-hoop i puść go. Utrzymuj go cały czas w ruchu. Staraj się pozostać w półprzysiadzie przez cały czas trwania ćwiczenia. Możesz dodać delikatny ruch pulsacyjny, obniżając i podwyższając pozycję o kilka, kilkanaście centymetrów. Staraj się nie skusić!

3. Kierownica w przysiadzie izometrycznym

Mięśnie: plecy, barki, uda, pośladki

Rób: 20 sekund

(a) Zacznij w półprzysiadzie ze stopami na szerokość barków. Ściągnij łopatki i wypchnij klatkę piersiową przed siebie. Kolana powinny znajdować się dokładnie nad palcami stóp. Trzymaj hula-hoop przed sobą dłońmi (między kciukiem a palcem wskazującym). Ręce proste, równoległe do podłoża. (b) Zacznij kręcić hula-hoop tak jak kierownicą na parkingu.

4. Wariant na jednej nodze

Mięśnie: pośladki, uda, korpus, plecy

Rób: Po 15 sekund na stronę

(a) Zacznij jak w wariancie klasycznym. Gdy zakręcisz hula-hoop i zaczniesz utrzymywać go w ruchu, stań na jednej nodze. (b) Napnij mocniej pośladki i mięśnie korpusu, by podczas obrotów hula-hoop wciąż utrzymywać równowagę. Staraj się dobić do 15 sekund (czas przerw wywołanych skuchą oczywiście odlicz). Zatrzymaj się i powtórz, tym razem stawając na drugiej nodze. Nikt nie mówił, że będzie łatwo, pamiętasz?

5. Siad do świecy

Mięśnie: brzuch

Rób: 10-15 powtórzeń

(a) Usiądź na podłodze z nogami prostymi, stopy razem. Ściągnij łopatki i wypnij klatkę w przód. Hula-hoop złap oburącz i unieś nad głowę. (b) Przetocz się na plecy, starając się pozostawić hula-hoop w tym samym miejscu, przyciągając kolana do klatki piersiowej i przekładając nogi przez obręcz – nie trać impetu z ruchu do tyłu, bo przyda Ci się, aby (c) unieść wysoko w płynnym ruchu całe ciało do pozycji świecy – nogi proste w kolanach. Wróć do startu. Powtórz.

SPRAWDŹ TEŻ: trening z taśmami i trening z longboardem.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij