[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Jak zwiększyć skuteczność treningu nawet o 15%?

Muzyka to jeden z najlepszych wynalazków człowieka. Nie dosyć, że potrafi bawić, inspirować czy przeganiać złe myśli, to na dodatek pozytywnie wpływa na nasze ciało – również w trakcie ćwiczeń. A gdyby tak połączyć przyjemne z pożytecznym i uczynić z muzyki stały element codziennego treningu?    

To nie są wymysły: słuchanie muzyki naprawdę pomaga osiągać lepsze wyniki w czasie uprawiania sportów, a przeprowadzone badania nie pozostawiają co do tego żadnych wątpliwości. Warto więc, byście poznali korzyści płynące ze słuchania muzyki podczas biegania czy ćwiczeń na siłowni, by móc później na własnej skórze przekonać się o prawdziwości tych słów.

Wiecie, co jest przy tym najlepsze? Mowa tu o czymś, co nie ma praktycznie żadnych wad!

Muzyka to zdrowie

Dobra wiadomość dla długodystansowców: muzyka pomoże Wam w pokonywaniu kolejnych kilometrów. Słuchanie rytmicznego kawałka pozwala na zsynchronizowanie ruchów naszego ciała z odtwarzanym utworem, a to z kolei przekłada się na płynniejszy bieg lub jazdę na rowerze. Badania przeprowadzone przez zespół dr. Costasa Karageorhisa z Brunel University wspominają  o wynikach lepszych o nawet 15%!

Jakby tego było mało, słuchanie muzyki oddziałuje także na pamięć ruchową – ta z kolei jest niezwykle istotna właśnie przy mierzeniu się z długimi trasami.  Wielu z nas zmuszonych jest do biegania w mieście, a wiadomo, jak bardzo miejska przestrzeń nie sprzyja uprawianiu sportów. Ryk silników, setki rozmawiających dookoła osób, huk maszyn wykorzystywanych przy remontach dróg – na ulicy natkniemy się na wiele rozpraszających dźwięków.

Tymczasem muzyka pozwala odciąć się od nieprzyjemnych hałasów i w pełni skupić się na jak najefektywniejszym biegu. Oczywiście należy pamiętać przy tym o zachowaniu ostrożności: odcięcie się od rozpraszającego rumoru nie jest tym samym, co wbieganie na jezdnię bez rozglądania się w lewo i prawo. Badania wskazują również, że słuchanie odpowiedniej muzyki rozluźnia, co z kolei sprzyja regeneracji – a jest to element niemal równie istotny, jak same ćwiczenia.

Dzięki temu nasze mięśnie są mniej spięte – a nie trzeba chyba dodawać, że przy niektórych aktywnościach fizycznych ma to zbawienny wpływ na poruszanie się całego ciała? Przykładowo spokojna muzyka jest integralną częścią jogi. Jakby tego było mało, ulubiony utwór może wprowadzić nas w stan pozytywnego pobudzenia, przekładający się m.in. na wzrost liczby uderzeń serca. Dzięki muzyce będziesz miał większą motywację do osiągania lepszych wyników!

Kadencja to jeden z najważniejszych terminów związanych z bieganiem. Dla niewtajemniczonych: chodzi tu ilość kroków postawionych w czasie jednej minuty. Wielu biegaczy uważa wręcz, że analizowanie innych parametrów, prócz tego jednego, mija się z celem. Gdy słuchamy muzyki, nasze ciało stara się dostosować kadencję do melodii – ba, powstały nawet specjalne playlisty, które mają pomóc w osiągnięciu idealnego wyniku 180 kroków na minutę!

Nikogo z Was pewnie nie zdziwi fakt, że różne rodzaje muzyki mają odmienny wpływ na efekty treningowe czy wyniki osiągane w czasie zawodów.Dynamiczna muzyka podbija jeszcze bardziej poziom adrenaliny i przyśpiesza wystrzał endorfin, natomiast spokojna muzyka pomaga wyciszyć się i zmniejszyć poziom stresu oksydacyjnego – ten ostatni ma znaczący wpływ na to, z jaką szybkością będą regenerować się nasze mięśnie.

Jeśli nadal trudno Wam uwierzyć, że muzyka faktycznie pomaga poprawić wyniki, odpowiedzcie na inne, bardzo proste pytanie: czy nie warto odpalić playlisty dla samej przyjemności ćwiczenia przy dźwiękach ulubionych piosenek?

REKLAMA

Bez dobrego sprzętu ani rusz

Tu jednak pojawia się poważny dylemat: jakie słuchawki najlepiej nadają się do ćwiczeń? Nie chodzi wyłącznie o sprzęt gwarantujący odpowiednią jakość dźwięku, ale także wygodę użytkowania. W pierwszej kolejności warto wspomnieć o słuchawkach dokanałowych, korzystających z technologii Bluetooth – nie dosyć, że są niewielkich rozmiarów, to na dodatek łączą się bezprzewodowo z naszym telefonem.

Czym jeszcze powinny charakteryzować się dobre słuchawki sportowe? Na pewno niewielką wagą oraz mocną baterią – ta ostatnia jest zwłaszcza przydatna w sytuacji, kiedy chcemy pokonać maraton. Dobrze również, by urządzenie było wodoodporne, dzięki czemu nawet niespodziewana ulewa nie zakłóci naszego muzycznego treningu.

Na półkach sklepowych rocznie pojawia się tysiące nowych produktów. Jak spośród z nich wybrać słuchawki, z których będziemy naprawdę zadowoleni? Najlepiej zaufać niezależnym specjalistom! Na wielu portalach audio i wśród muzycznych influencerów od jakiegoś czasu krążą bardzo pozytywne opinie o słuchawkach marki Audictus. Sprawdziliśmy, co wspomniany producent oferuje sportowcom.

Audictus

Idealne słuchawki dla sportowców

Dla aktywnych osób Audictus przygotował dwa modele słuchawek bezprzewodowych – Adrenaline i Endorphine. Oba urządzenia mogą pochwalić się łącznością przy pomocy Bluetooth 4.1 i zasięgiem do 10 metrów. Słuchawki są przy tym niewielkie i bardzo lekkie, choć producent zapewnia, że przetworniki o średnicy 9 mm ze spokojem dadzą radę, by przekazać dźwięk w wysokiej jakości. Co więcej, wersja Adrenaline posiada pady zrobione z materiału „Memory Foam”, czyli pianki z pamięcią kształtu.

Już sama nazwa mówi nam wszystko: chodzi o tworzywo, którego forma idealnie dostosowuje się do ucha użytkownika. Ważna informacja:  słuchawki są zgodne ze standardem IPX4 (uniwersalnej międzynarodowej klasy wodoszczelności), więc żadna ulewa im nie straszna! Warto też dodać, że zarówno Adrenaline jak i Endorphine wyposażono w pojemną  baterię, która spokojnie wytrzyma 5 godzin ciągłego słuchania muzyki bez ładowania.

Nie zapominajmy o osobach, które kochają ekstremalne sporty. Tacy sportowcy nie boją się żadnych wyzwań; dlatego tym istotniejsze jest, by sprzęt, jaki ze sobą zabierają, był niezwykle wytrzymały. A skoro jesteśmy przy temacie słuchawek, to urządzeniem, które powinno znieść trudy każdej przygody, ma być model Audictus Explorer - wykonane z trwałego tworzywa ABS przewodowe słuchawki z kablem w specjalnym oplocie i kątowym wtykiem stereo sprawdzą się w każdej podróży.

To jak? Zaufacie ekspertom w kwestii słuchania muzyki w czasie uprawiania sportów, jak i wyboru słuchawek Audictus? Jeśli tak, to pozostaje Wam już tylko wizyta na stronie marki Audictus, zakup interesującego was modelu i przygotowanie ulubionej playlisty.

Produkty z kategorii: słuchawki znajdziesz w sekcji WH Zakupy: Słuchawki

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE

REKLAMA

REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij