Jak wybrać idealny biustonosz do ćwiczeń?

Motywacja i dopasowany biustonosz to wszystko, czego potrzebujesz do treningu.

biustonosz do ćwiczeń fot. Shutterstock.com

Niezależnie od sylwetki, rodzaju aktywności, pory roku czy panującej mody, biustonosz sportowy to podstawowy element sportowej garderoby.

Biust pod kontrolą

Aktywność sprzyja zdrowiu, ale bez odpowiedniego zabezpieczenia biustu paradoksalnie może nam szkodzić. Piersi nie są zbudowane z mięśni – podtrzymują je tylko dość delikatne tkanki i nie można ich wyćwiczyć. Podczas każdego kroku biust przemieszcza się w trzech kierunkach co najmniej o kilka centymetrów – w zależności od rozmiaru i intensywności ruchu. Jeżeli podczas aktywności nie zapewnisz piersiom właściwego wsparcia, narażasz je na nieodwracalne zmiany. Trening bez dobrze dobranego biustonosza nie będzie komfortowy, a ciężar biustu czy nawet nieprawidłowa konstrukcja ramiączek stanika mogą odbijać się na postawie i technice ćwiczeń. Grawitacja działa na wszystkie z nas niezależnie od rozmiaru, dlatego każda aktywna kobieta potrzebuje dobrego biustonosza sportowego.

ZOBACZ TEŻ: Ćwiczenia w domu - trening, który zajmie Ci 7 minut

Idealne dopasowanie

Model stanika musi odpowiadać naszym potrzebom, budowie ciała i uprawianej dyscyplinie, jednak nawet najlepszy biustonosz nie spełni swojej funkcji, jeśli nie będzie dobrze dopasowany. Ważne, by taśma dolna ściśle przylegała do ciała, bo to ona w 85% odpowiada za podtrzymanie biustu. Trzeba zwrócić uwagę, by miseczka obejmowa całą pierś, ale nie była za duża, bo wtedy nie zapewni odpowiedniego wsparcia. Szerokie, miękkie ramiączka muszą mieć wyregulowaną długość i być w odpowiedniej odległości od szyi. W doborze idealnego stanika sportowego pomoże brafitterka w dobrym sklepie z bielizną.

ZOBACZ TEŻ: Jak polubić ćwiczenia? Patenty redaktorek WH

REKLAMA