Jak uelastycznić skórę po odchudzaniu?

Po odchudzaniu albo ciąży skóra może być słabo napięta. Nasz specjalista podpowiada, jak pozbyć się tego problemu i cieszyć się seksownym, płaskim brzuchem.

płaski brzuch fot. shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Zrzuciłam kilkanaście kilogramów, ale na brzuchu została mi zwisająca skóra. Zastanawiam się, czy mogę coś z tym zrobić?

„Podczas odchudzania, szczególnie gdy nadwaga jest duża, trzeba sobie zdawać sprawę, że coś takiego może nastąpić – mówi dr Wojciech Wacławowicz, specjalista chirurgii plastycznej. – Ale nie dlatego, żeby zrezygnować z diety, tylko aby odpowiednio się przygotować”.

Zbędną skórę można bowiem usunąć chirurgicznie. Przed zabiegiem warto zwrócić uwagę na kilka istotnych szczegółów. „Koniecznie powiedz lekarzowi o wszystkich przebytych i aktualnych chorobach – wyjaśnia dr Wacławowicz. – Dyskwalifi kują nowotwory oraz zaburzenie krzepnięcia. Choroby przewlekłe, nadciśnienie czy problemy z tarczycą już nie, pod warunkiem że znajdujesz się pod kontrolą lekarza”.

Dobrze, abyś osiągnęła również wagę docelową. Wcześniejsze przeprowadzanie operacji nie ma sensu, bo problem ze zwisającą skórą może się pojawić ponowie. „Coraz częściej przychodzą do mnie młode, aktywne kobiety, które mają dzieci – dodaje chirurg. – Po porodzie czasami dochodzi do rozsunięcia się mięśni prostych, przez co brzuch przestaje wyglądać tak atrakcyjnie, jak wcześniej.

Na szczęście jesteśmy w stanie jednocześnie zredukować nadmiar skóry i usunąć tę niedogodność”. Pewną niewiadomą pozostaje jednak blizna. U jednych skóra goi się bez problemu, u drugich ślad jest bardziej widoczny. Warto wziąć to pod uwagę, nim zdecydujesz się na operację.

ZOBACZ TEŻ: Skąd się bierze pomarańczowa skórka oraz jak się pozbyć cellulitu.

REKLAMA