[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.8

Jak uelastycznić skórę po odchudzaniu?

Po odchudzaniu albo ciąży skóra może być słabo napięta. Nasz specjalista podpowiada, jak pozbyć się tego problemu i cieszyć się seksownym, płaskim brzuchem.

płaski brzuch fot. shutterstock.com

Zrzuciłam kilkanaście kilogramów, ale na brzuchu została mi zwisająca skóra. Zastanawiam się, czy mogę coś z tym zrobić?

„Podczas odchudzania, szczególnie gdy nadwaga jest duża, trzeba sobie zdawać sprawę, że coś takiego może nastąpić – mówi dr Wojciech Wacławowicz, specjalista chirurgii plastycznej. – Ale nie dlatego, żeby zrezygnować z diety, tylko aby odpowiednio się przygotować”.

REKLAMA

Zbędną skórę można bowiem usunąć chirurgicznie. Przed zabiegiem warto zwrócić uwagę na kilka istotnych szczegółów. „Koniecznie powiedz lekarzowi o wszystkich przebytych i aktualnych chorobach – wyjaśnia dr Wacławowicz. – Dyskwalifi kują nowotwory oraz zaburzenie krzepnięcia. Choroby przewlekłe, nadciśnienie czy problemy z tarczycą już nie, pod warunkiem że znajdujesz się pod kontrolą lekarza”.

Dobrze, abyś osiągnęła również wagę docelową. Wcześniejsze przeprowadzanie operacji nie ma sensu, bo problem ze zwisającą skórą może się pojawić ponowie. „Coraz częściej przychodzą do mnie młode, aktywne kobiety, które mają dzieci – dodaje chirurg. – Po porodzie czasami dochodzi do rozsunięcia się mięśni prostych, przez co brzuch przestaje wyglądać tak atrakcyjnie, jak wcześniej.

Na szczęście jesteśmy w stanie jednocześnie zredukować nadmiar skóry i usunąć tę niedogodność”. Pewną niewiadomą pozostaje jednak blizna. U jednych skóra goi się bez problemu, u drugich ślad jest bardziej widoczny. Warto wziąć to pod uwagę, nim zdecydujesz się na operację.

Sprawdź także, skąd się bierze pomarańczowa skórka oraz jak się pozbyć cellulitu.

WH 09/2016

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij