Jak schudłam 18 kg [metamorfoza Anny]

Ciągle muszę się tłumaczyć, że nie jestem na diecie, że to mój nowy styl życia. Zwłaszcza gdy odmawiam kolejnego ciasteczka, a „przecież już nie musisz się odchudzać”.

Tomasz Woźny/Motor Presse Polska

Anna Gorczyńska

Wzrost: 154 cm

Przed: 70 kg

Po: 52 kg

Początki

2 lata temu oprócz pracy nie wychodziłam z domu, tylko – siedząc na kanapie – czekoladę przegryzałam schabowym. Zachowywałam się jak zmęczony życiem, stary chłop z puszką piwa w jednej, a pilotem w drugiej ręce. W końcu postanowiłam, że nie przejdę na chwilową dietę, tylko zmienię całe swoje życie już na zawsze. Pozbyłam się 6 kg i zaszłam w ciążę. Walka o dobre nawyki została, ale z treningami musiałam zwolnić.

Metoda

Po porodzie, połogu i konsultacji z lekarzem zaczęłam od nowa. Synek praktycznie cały dzień potrzebował bliskości. Nosiłam go w chuście i w taki sposób sprzątałam, gotowałam i odpoczywałam. Zaczęłam od wzmacniania mięśni głębokich, które po ciąży były bardzo osłabione. Dużo spacerowałam. Potem dołączyłam interwałowe treningi kardio i ćwiczenia wzmacniające bez obciążenia. Po roku wykupiłam karnet na siłownię. Ćwiczę 3-4 razy w tygodniu ok. 1 h. Bardzo wspiera mnie mąż, który zmieniał mnie w opiece nad dzieckiem. Karmiłam piersią, więc moja dieta była lekka. Przyzwyczaiłam się do mięs i ryb przygotowywanych w piekarniku lub na parze. Zrobiłam kurs trenera personalnego i teraz pomagam innym tak, jak sama chciałam, żeby mi pomóc.

Jej sposoby na wymówki

  1. Planuję posiłki i treningi. Stworzyłam harmonogram na dużym arkuszu i powiesiłam go w widocznym miejscu, żeby się go trzymać.
  2. Pozwalam sobie raz w tygodniu zjeść jakąś mniej zdrową rzecz, którą lubię. Pozwala mi to wytrwać w zdrowych postanowieniach.
  3. Nie tracę czasu na osobne gotowanie dla dziecka. Biorę pod uwagę jego delikatny żołądek, dzięki czemu gotuje lekko dla wszystkich.

ZOBACZ TEŻ: Jak biegać szybciej? [patenty od zawodowców]

Zobacz również:
REKLAMA