[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.4

Jak przezwyciężyć lenia i pójść na trening

Spadek motywacji? Przekonaj się, że warto nie odpuszczać i mimo wszystko pójść na trening.

trening kiedy odpuścić fot. shutterstock.com

Czasem nawet Ryan Gosling, Hugh Jackman ani Daniel Craig nie wyciągnęliby Cię na trening. Wtedy wkraczają naukowcy i siłą swoich argumentów przekonują, że warto, nawet jeśli akurat masz:

1. Stresujący dzień w pracy

REKLAMA

Jak precyzyjnie wyliczyli badacze, 15 minut ćwiczeń po nerwowym dniu sprawi, że zjesz 125 kcal mniej niż gdybyś odreagowywała przed telewizorem. Kwadrans ruchu wystarczy, żeby odwrócić Twoją uwagę od przekąsek i w kuchni podejmować zdrowsze wybory.

2. Serię imprez

Nawet umiarkowane picie alkoholu zwiększa ryzyko śmierci z powodu nowotworów, ale wg najnowszych doniesień, jeśli wciśniesz w karnawałowym szale zalecane 150 minut aktywności tygodniowo, zniwelujesz to zagrożenie. Ruch w dłuższej perspektywie pomaga naprawiać imprezowe szkody w organizmie, a w krótszej – strzał endorfn przywróci Cię do życia.

3. Leniwy weekend

Badania opublikowane w „Journal of Obesity” wykazały, że wystarczy wygospodarować 20 minut na aktywność w sobotę lub niedzielę, żeby w ciągu roku zgromadzić 1,6% mniej tkanki tłuszczowej. Wg autorów badań, w weekendy zazwyczaj jemy więcej, a nawet krótki trening wystarczy, żeby ten nadmiar zlikwidować.

Co jeszcze warto wiedzieć, skoro już postanowiłaś nie odpuszczać i poćwiczyć?

Jak biegać

Pewnie, że chcesz w biegu wyglądać jak gazela, ale Twoje kolana wolą, gdy biegniesz drobnym kroczkiem. Wg badań, dłuższe susy zwiększają obciążenie stawów i achillesa. Jeżeli nie chcesz, żeby kontuzja dołączyła do Twoich wymówek, celuj w kadencję 180 (kroków/ min). Pomoże Ci w tym np. aplikacja Pro Metronome.

Pij wodę

17 – o tyle % później pojawiło się zmęczenie u trenujących osób, które co jakiś czas łyknęły 25 ml wody. Między innymi dlatego bidon nie powinien być tylko letnim gadżetem. Nawet jeżeli zimą się nie przegrzewasz i nie zalewasz potem, to na treningu musisz uzupełniać płyny.

Zobacz też: izotoniki - jak wybrać najlepszy

WH 01-02/2017

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij