[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Jak odnowić buty do biegania? Rewelacyjny patent!

Buty do biegania z piankową podeszwą, to uciecha dla stóp każdej biegaczki. Niestety na podeszwach tego typu mogą tworzyć się „zmarszczki”, które sprawiają, że obuwie wygląda, jakby nie było pierwszej młodości. Znamy jednak patent, jak w szybki oraz łatwy sposób przeprowadzić lifting i poprawić ich efekt wizualny.

buty do biegania fot. Getty Images

Podeszwa z pianki daje uczucie większej miękkości, zarówno pod piętą, jak i w śródstopiu a także dodatkową amortyzację i komfort biegania. Niestety po wielu intensywnych treningach, mogą tworzyć się na niej widoczne zagięcia, a buty wyglądać na zużyte. O ile do przywrócenia bieli podeszwy wystarczy mokra szmatka i odrobina preparatu do czyszczenia piankowych podeszw, to do likwidacji nieestetycznych zagięć potrzeba niecodziennego patentu.

Renowacja podeszw w butach do biegania

PartyxDirtyDan, jeden z użytkowników serwisu Reddit podzielił się z dziewczynami z WH sztuczką, dzięki której Twoje podeszwy przejdą retusz a „zmarszczki” znikną. Potrzebna będzie Ci tylko, i tu na pewno mocno się zdziwisz, suszarka do włosów oraz jej gorące powietrze. Aby „wyprasować” załamania, wystarczy skierować strumień powietrza na zagięcia podeszwy, przytrzymać chwilę i gotowe. W zależności, od tego, jak mocne jest załamanie, czynność można powtórzyć.

Sprawdziliśmy i patent ten rzeczywiście działa. Proste i skuteczne, prawda? Uważaj jednak na podeszwy farbowane. Gorące powietrze może rozpuścić emalię. I co najważniejsze, nie stosuj tego zabiegu zbyt często, i tylko i wyłącznie w butach rzeczywiście nadszarpniętych zębem czasu. Gorące powietrze sprawia, że pianka twardnieje i przez to może stracić swoje właściwości a komfort biegania się obniży.

Jak czyścić buty do biegania?

Uzyskanie gładkich i śnieżnobiałych podeszw, to nie jedyny krok w pielęgnacji i odnowy Twoich butów do biegania. Najlepiej wiedzą o tym nasze koleżanki i koledzy z Runner’s World, którzy po każdym, wyczerpującym treningu, zwłaszcza biegając w trudnych warunkach i po różnej powierzchni, regeneracyjne spa robią nie tylko sobie, ale też swoim „zmęczonym” butom. Zobacz, jak powinien wyglądać prawidłowy serwis Twojego „sprzętu” do biegania.

Jak długo można biegać w jednych butach?

Wiesz, że przeciętnie buty do biegania powinno się wymieniać po przebiegnięciu w nich około 500 km? Biegacze ważący ponad 80 kg muszą postawić na zakup nowego modelu częściej. Pod wpływem ciężaru szybciej zużywa się w nich wkład amortyzujący. Osoby lekkie mogą pokonać nawet 800 km w jednej parze obuwia.

REKLAMA

REKLAMA

buty przed i po Redaktor magazynu "Runner's World" przetestował patent na własnych butach i... zadziałało!

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij