Kiedy mogę zacząć ćwiczyć po ciąży?
„Treningi możemy rozpoczynać 6 tygodni po porodzie naturalnym i 8 po cesarskim cięciu – mówi dr Katarzyna Wysocka, trenerka i mama 2 córek: 5-letniej i 2-miesięcznej. – Oczywiście po konsultacji z lekarzem prowadzącym”. Zawsze bierz pod uwagę swoje samopoczucie i odczucia w czasie treningu.
ZOBACZ TEŻ: Przepis na silne i smukłe ciało
Pamiętaj, że najważniejszy teraz jest sen dla regeneracji. „Mama wstaje często w nocy i trening nie może jej dodatkowo obciążać, być zbyt ciężki. Ćwicz, gdy masz na to siłę – radzi trenerka. – Możesz odwrócić proces z ciąży, czyli zacznij od tego, co robiłaś pod koniec ciąży, i wracaj do tego, co przed nią”.
Jak dobierać obciążenie?
Pod wpływem hormonów więzadła i ścięgna były rozluźnione, więc ze względu na stawy nie szalej z obciążeniami. „Zwracaj uwagę na postawę, którą zmienia brzuszek. Jeśli karmisz piersią, rób ćwiczenia otwierające klatkę piersiową, bo dużo czasu spędzisz w pochyleniu”. Spacery z wózkiem możesz wykorzystać do lekkiego rozruchu.
ZOBACZ TEŻ: Plan treningowy na jędrną pupę w górze
Jak uzyskać płaski brzuch po ciąży?
Twój brzuch już w 3 miesiące może wrócić do stanu sprzed ciąży, ale problemem często jest skóra, która potrzebuje na to nawet roku. „Jeśli masz rozstęp mięśni prostych, skonsultuj się z lekarzem i zrób USG. Nie rób tradycyjnych brzuszków, tylko ćwiczenia izometryczne i funkcjonalne, np. deski w różnych wariantach i stopniowo siady równoważne. Są też dowody, że trening powięziowy może pomóc w zredukowaniu rozstępu mięśni” – mówi trenerka.
ZOBACZ TEŻ: Skuteczny trening antycellulitowy
Komentarze
~Serio?, 2019-03-30 15:53:53
~Dominikaa_, 2017-07-21 11:19:48
Potwierdzenie zgłoszenia naruszenia regulaminu
Czy zgłoszony wpis zawiera treści niezgodne z regulaminem?
Potwierdzenie zgłoszenia naruszenia regulaminu
Czy zgłoszony wpis zawiera treści niezgodne z regulaminem?