Jak ćwiczyć w ciąży i inne ciekawostki fitnessowe

Jakie ćwiczenia wykonywać podczas kolejnych trymestrów ciąży? Czy przeklinanie podczas treningu może mieć wpływ na jego efektywność? Jak prace ogrodowe wpływają na zgrabną sylwetkę? Przed Tobą kolejna garść ciekawostek dotyczących fitnessu.

joga fot. shutterstock.com
fot. shutterstock.com

3 trymestry w ruchu

W ciąży zamiast jeść za dwoje, powinnaś podwójnie o siebie dbać. A to oznacza bycie aktywną. Gra jest warta świeczki. Jedne z badań wykazały, że 3 treningi w tygodniu mogą skrócić poród o 2h. Weź pozwolenie od lekarza i do dzieła.  

Pierwszy trymestr: daj opór wahaniom nastroju treningiem oporowym, np. z taśmą. Rób unoszenia bioder, deski i wykroki.

Drugi trymestr: niedługo przyda Ci się wytrzymałość – buduj ją mało obciążającym kardio (rower, basen) 3-5 x w tygodniu.

Trzeci trymestr: prenatal yoga – przygotuje ciało do zmian (rozluźnia, poprawia postawę, dba o oddech i mięśnie miednicy).

Poznaj także 10 mitów o ciąży, które z rzetelną wiedzą mają niewiele wspólnego i sprawdź, jak odzyskać płaski brzuch po urodzeniu dziecka.

  

fot. shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Chwasty jak hantle

Wystarczy 2,5 h prac ogrodowych w tygodniu, żeby wyrobić zalecaną normę aktywności fizycznej. Oczywiście tym więcej zyskasz, im mocniej się przyłożysz. Pielenie, przekopywanie, grabienie i sadzenie liczy się jak sesja na nogi, pośladki, plecy, barki i tricepsy. Spędzaj jak najwięcej czasu w ogrodzie, jeżeli chcesz się dokopać do swoich mięśni. Nie masz ogródka? Zrób trening funkcjonalny na świeżym powietrzu. 

trening siłowy, kobieta, fitness, trening, hantle fot. shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Przeklęty trening

Ciężkie to cholerstwo, co? Śmiało, nie szczędząc przekleństw, zwymyślaj ten kawał żelastwa, a stanie się lżejszy. Okazuje się, że gdy w niecenzuralnych słowach dajemy upust napięciu, wzrasta poziom adrenaliny, łagodząc ból i wyzwalając w nas większą moc. Ale może zachowaj ten patent na treningi w domowym zaciszu, damo.  

ZOBACZ TEŻ: Ćwiczenia w domu - trening, który zajmie Ci 7 minut

REKLAMA