Główka pracuje
Sportowcy nie uchodzą za bystrzaków, bo tylko treningi im w głowie. Okazuje się, że nie tylko. Naukowcy wciąż znajdują dowody na to, że aktywność fizyczna rozwija nie tylko mięśnie, ale i mózg. Treningi pozwalają zwiększyć pewność siebie, niekoniecznie dzięki lepszej sylwetce. Czasem zamiast kolejnego szkolenia lepiej trochę się spocić.
Taniec
W pracy burza mózgów? Fitness z choreografią, a zwłaszcza spontaniczne ruchy na parkiecie, pobudzają kreatywność (stąd te pomysły w weekendowe wieczory). Dlatego warto od czasu do czasu zamienić hantle na trening na parkiecie.
Gry
Sporty z piłką, frisbee i innymi akcesoriami mogą poprawić Twoją orientację wzrokowo- przestrzenną (a ta przydaje się przy korzystaniu z mapy, omijaniu korków czy pakowaniu walizki). Aktywności wymagające koordynacji pobudzają odpowiedzialne za to obszary mózgu.
Ciężary
Trening siłowy sprawia, że impulsy docierają w okolice kory przedczołowej, z której często korzystają pracownicy szczebla kierowniczego (odpowiada m.in. za myślenie kompleksowe, argumentowanie i wielozadaniowość). Wg badań siłka 2 razy w tygodniu wyostrza te cechy.
Wspinaczka
Aktywności wymagające pełnej świadomości pozycji swojego ciała – jak wchodzenie na ściankę lub po małpim gaju – wykorzystują i poprawiają pamięć roboczą, czyli przetwarzanie i przyswajanie nowych informacji. Zapamiętałaś?