Jabra Elite 4 Active – słuchawki douszne dla aktywnych dziewczyn [TEST WH]

Szukasz dobrych bezprzewodowych słuchawek dousznych? Ostatnio przetestowałam pchełki Jabra Elite 4 Active podczas jazdy na rowerze, ćwiczenia jogi w salonie i medytacji w parku. Zobacz, jak sprawdziły się u mnie i zdecyduj, czy to też dobra para dla ciebie.

Jabra Elite 4 Active fot. Materiały prasowe Jabra

Audiofile mogliby zapewne o tych słuchawkach rozmawiać godzinami, rozwodząc się nad najmniejszymi szczegółami i wszelkimi parametrami technicznymi. Ja natomiast, jeśli chodzi o słuchawki, jestem użytkowniczką praktyczną, dlatego też sprzęt postanowiłam przetestować w konkretnych sytuacjach – podczas jazdy na rowerze, medytacji w parku, na spacerze, w trakcie rozmowy telefonicznej i podczas porannej jogi w salonie. Zobacz, jak sprawdziły się u mnie Jabra Elite 4 Active.

Pierwsze wrażenie

W opakowaniu sklepowym Jabra Elite 4 Active znajdziesz:

 • słuchawki,
 • etui ładujące,
 • kabelek USB do ładowania,
 • zestaw wymiennych gumek.

Słuchawki Jabra Elite 4 Active to typowe pchełki – małe douszne słuchawki bezprzewodowe. Są lekkie, więc nie ciążą w uchu (myślę, że nie raz miałam na uszach cięższe kolczyki). Do wyboru są trzy kolory: klasyczna czerń, elegancki granat i stylowy miętowy. Jak już wspominałam, jestem praktyczna, dlatego postawiłam na granat – na ciemnym nie widać ewentualnych zabrudzeń, może je też pożyczać mój chłopak (nie jestem pewna, czy sięgnąłby tak chętnie po miętowe).

Jabra Elite 4 Active

W końcu! Słuchawki douszne, które nie wypadają

Dość długo męczyłam się ze słuchawkami na kabelkach, bo zawsze miałam problem z wypadającymi bezprzewodowymi słuchawkami dousznymi. Szlag może człowieka trafić, gdy słuchawka przy najmniejszym ruchu głową (a czasem i samoistnie) wypada z ucha. Niektóre modele, choć z pozoru w uchu się trzymały, to i tak po chwili z niego wypadały. Raz podczas jazdy na rowerze zdarzyło mi się, że słuchawka wypadła mi z ucha i wylądowała w kałuży.

Na szczęście słuchawki Jabra Elite 4 Active naprawdę solidnie trzymają się ucha. Na dodatek noszenie ich jest bardzo komfortowe, co zapewne wynika nie tylko z niewielkiej wagi urządzenia, ale przede wszystkim ergonomicznego kształtu i przyjemnego w dotyku materiału. Podczas moich codziennych aktywności – jazdy na rowerze i jogi – Jabra Elite 4 Active nie wypadały mi z ucha, co uznaję za sukces i od razu przyznaję ogromnego plusa tym maleństwom. Dzięki nim mogłam w końcu wsiąść na rower bez martwienia się o plączące się kable. Słuchawki pozostawały na miejscu, gdy odwracałam głowę (np. podczas przygotowania do przejechania skrzyżowania), gdy pokonywałam krawężniki czy schylałam głowę, przejeżdżając pod niskim drzewem.

Joga, w znacznie większym stopniu niż rower, wymaga częstego zmieniania pozycji głowy. W tym przypadku również słuchawki Jabra Elite 4 Active zdały egzamin celująco, bo choć wymagały poprawienia ich co jakiś czas, to trzymały się w uchu podczas całej sesji, a te drobne korekty nie były uciążliwe i nie zakłócały praktyki. Oczywiście, cudów nie ma, więc jeśli czeka cię sesja ze staniem na głowie, możliwe, że słuchawka wypadnie ci z ucha. Na pewno jednak możesz z nią ćwiczyć, bo mimo wszystko Jabra Elite 4 Active trzyma się w uchu mocno i pewnie opiera się grawitacji, z tym że – jak już wspominałam – może wymagać poprawek. Jak łatwo się domyślić, z tymi słuchawkami można też bez żadnego problemu spacerować. Leżenie również nie jest dla nich przeszkodą, co sprawdza się w podczas wykonywania niektórych jogowych asan, ale i w trakcie leniuchowania na kanapie. Nawet leżąc na boku nie bałam się, że słuchawka wypadnie.

Jabra Elite 4 Active

Aktywne wyciszanie szumów, gdy chcesz się skupić

Funkcja Aktywnego Wyciszania Szumów blokuje dźwięki dobiegające z zewnątrz, dzięki czemu można naprawdę zanurzyć się w muzyce czy słuchanym audiobooku. Gdy założyłam Jabra Elite 4 Active po raz pierwszy na uszy, byłam zadziwiona, jak bardzo wyciszają dźwięki otoczenia. Podczas spaceru po mieście ma się wręcz nierealne uczucie, jakby nagle miasto opustoszało. Zwłaszcza jeśli dookoła jest głośno, np. w samolocie czy na siłowni, funkcja ta naprawdę pozwala się skupić na słuchanej muzyce, podcaście czy audiobooku. Trzeba jednak użytkować tę funkcję z głową – jazda na rowerze, bieganie czy nawet przemieszczanie się na piechotę w ruchliwych miejscach – to sytuacje, w których lepiej nie włączać aktywnej redukcji szumów, bo odcięcie od dźwięków jednak trochę dezorientuje.

HearThrough, gdy chcesz słyszeć, co się dzieje dookoła

Właśnie w przypadku wyżej wspomnianych czynności wymagających od ciebie czujności, sprawdzi się funkcja HearThrough, która "przepuszcza" do ciebie dźwięki otoczenia. Dzięki temu możesz w słuchawkach bezpiecznie biegać po parku czy jechać na rowerze. Wystarczy jedno dotknięcie przycisku HearThrough, by wbudowane mikrofony zaczęły wychwytywać dźwięki otoczenia i odtwarzać je w słuchawkach.

Wytrzymałe baterie

Te słuchawki oferują aż do 7 godzin nieprzerwanego słuchania na jednym ładowaniu. Małe, a jakie mocne!

Jabra Elite 4 Active zapewniają do 7 godzin ciągłego odtwarzania, co oznacza, że ulubiona muzyka czy ciekawy audiobook mogą ci towarzyszyć nawet podczas bardzo długiej podróży czy całodziennego trekkingu. Co więcej, trzymając je w futerale, możesz korzystać z nich nawet przez 28 godzin. Sprawdziłam i rzeczywiście drugich, tak wytrzymałych słuchawek jeszcze nie miałam. Gdy słuchawki w końcu się rozładują, poręczna okazuje się funkcja szybkiego ładowania: 10 minut ładowania zapewnia dodatkową godzinę pracy. To jeszcze nie koniec, bo korzystając z trybu Mono, można słuchać z lewej lub prawej słuchawki dźwięku wysokiej jakości, podczas gdy druga, nieużywana słuchawka się ładuje. Taki sprytny myczek, gdy naprawdę sytuacja jest awaryjna.

Jabra Elite Active 4

Dźwięk na najwyższym poziomie

Jabra Elite 4 Active oferuje także Regulowany Korektor Dźwięku, który pozwala podbić basy czy wysokie tony, a mówiąc prościej – dopasować muzykę do osobistych preferencji. W tym celu należy pobrać aplikację Jabra Sound+, ale spokojnie – apka jest łatwa w obsłudze i naprawdę przydatna. Znajdziesz w niej m.in. funkcję "Find my Jabra", która pomoże określić położenie zaginionych słuchawek (aplikacja zapamiętuje ostatnie miejsce rozłączenia z telefonem). Jabra Sound+ umożliwia także konfigurację działania fizycznych przycisków zgodnie z własnymi upodobaniami, dzięki czemu będziesz mogła stworzyć trzy osobiste tryby – własny zestaw gestów dla odtwarzania muzyki, dla połączeń przychodzących i połączeń wychodzących. Jeśli tylko masz chwilę czasu, warto pobawić się aplikacją i spersonalizować swoje Jabry.

Jabra Elite 4 Active

Krótko i na temat

 • ERGONOMICZNY KSZTAŁT
  Jabra Elite 4 Active to idealne słuchawki dla aktywnych – są lekkie i dobrze trzymają się w uchu, nawet podczas dosyć dynamicznego treningu.

 • AKTYWNE WYCISZANIE SZUMÓW
  Te słuchawki naprawdę wygłuszają dźwięki z zewnątrz, co pozwala na maksymalne skupienie na muzyce czy słuchanym właśnie podcaście.

 • HEARTHROUGH
  Czyli funkcja przepuszczająca dźwięki otoczenia, gdy wymaga tego sytuacja (np. podczas jazdy na rowerze czy biegania po parku).

 • WYTRZYMAŁA BATERIA
  Na jednym ładowaniu można słuchać muzyki przez 7 godzin, szybkie ładowanie dodaje godzinę ekstra. Z tymi pchełkami nawet długa podróż wydaje się idealnym pomysłem na zatopienie się w ulubionej muzyce.

 • FUNKCJONALNOŚĆ
  Sterowanie za pomocą jednego przycisku oznacza mega prostotę użytkowania. Przykładowo za dotknięciem przycisku natychmiast uruchamiasz przepuszczanie dźwięków otoczenia.

 • JAKOŚĆ DŹWIĘKU
  Świetna! Na dodatek można ją dopasować do własnych preferencji dzięki aplikacji Sound+.

 • DESIGN
  To na pewno nie najważniejszy element, ale tak się składa, że poza innymi zaletami, słuchawki Jabra elite 4 active są po prostu ładne.

Cena: Od 399 zł

REKLAMA