Instagram: figura jak z obrazka

Instagram motywuje dziewczyny na całym świecie do osiągnięcia zgrabnej sylwetki. Jednak czasami korzystanie z portalu może prowadzić do zaburzeń odżywiania. Dowiedz się, jak bezpiecznie prowadzić swoje konto i poznaj sylwetki popularnych w sieci entuzjastek fitnessu.

smartfon fot. Dean Drobot 2015/shutterstock.com
fot. Dean Drobot 2015/shutterstock.com

Katarzyna Wolska, trener personalny: „Pierwsza zasada – korzystaj ze swojej intuicji. Nie mam planu, lubię spontan. Jeżeli coś gotuję, to robię to »na oko« i tak samo prowadzę swoje kanały. Uważam, że to działa. Staram się nie skupiać na hejcie i nie marnować na to energii”.

Marta Kalinowska, psychodietetyk: „Warto zatrzymać się na chwilę i zastanowić, czy każda osoba ze zdjęcia na Instagramie wygląda tak w rzeczywistości. Filtry i programy do obróbki zdjęć tworzą złudne wrażenie, że w obecnych czasach nie ma miejsca na cellulit”.

Alicja Dembna, psycholog sportu: „Staraj się dążyć do celu, który Ty wyznaczyłaś, a nie takiego, który wyznacza społeczeństwo. Wzorując się na fitspiracjach z Instagramu, bądź czujna na własne upodobania i spełniaj wyłącznie swoje cele względem wyglądu”.

trening, fitness klub, zajęcia w grupie, trening siłowy fot. shutterstock.com

Pozytywny #FIT TEAM

@catarinaapolonia

followersi: 7828

Wolska trenuje, a przy tym świetnie wygląda i jeszcze lepiej się bawi. Imponuje formą, a dla równowagi potrafi też wrzucić coś #nomakeup.

A jeśli już makijaż to delikatny. Rzuć okiem na nasze wskazówki, które pomogą Ci wyglądać naturalnie i świeżo także podczas treningu.

@adapalka

followersi: 5790

Swoją energią i sylwetką motywuje do treningów nie tylko dziewczyny i chętnie dzieli się ze światem swoimi patentami. W realu można z nią pobiegać.

@yoga_girl

followersi:1,3 mln

Rachel Brathen i jej pies z głową w dół na tle lazurowej wody na pewno zainspirują dziewczyny, które nie przepadają za klimatem spoconych ciał na siłowni.

@kayla_itsines

followersi: 2,4 mln

Kayla jest młodą trenerką personalną, ale jej treningi już pokochały miliony, m.in. aniołek Victoria's Secret Candice Swanepoel.  

WH 04/2015

REKLAMA