[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Idealna sylwetka [wideo trening WH]

Która z nas nie marzy o zgrabnej sylwetce i pięknej postawie? Poniższy zestaw ćwiczeń zainspirowany pilatesem pozwoli Ci zrealizować te marzenia. Odpal wideo trening i bierz się do roboty!

idealna sylwetka wideo trening WH

Zalety treningu

Ten trening wykorzystuje ćwiczenia z metody Pilates, dzięki którym Twoje ciało nauczy się poprawnej postawy. Zagwarantuje to natychmiastowy efekt wyszczuplający, bo optycznie wysmuklisz swoją sylwetkę. Ale zaowocuje też w dłuższej perspektywie - nawyk utrzymywania poprawnej postawy to dobra baza do wykonywania każdego innego treningu. Poza tym dzięki dobrej postawie wyglądamy na wyższe i pewniejsze siebie.

Uwaga: Pamiętaj, żeby wykonując te ćwiczenia,utrzymywać cały czas delikatnie napięty brzuch (tak, jakbyś przyciągała pępek do kręgosłupa).

Jak ćwiczyć

Początkująca: Jeżeli dopiero zaczynasz swoją przygodę z fitnessem, ten trening jest dla Ciebie idealny. Wykonaj po 10 powtórzeń każdego ćwiczenia. Całość powtórz 3 razy.

Zaawansowana: Wykonaj 20 powtórzeń każdego ćwiczenia. Następnie powtórz wszystko 3 razy.

REKLAMA

REKLAMA

1. Anioł

Sprzęt: piankowy wałek lub zwinięty ręcznik

Technika: Połóż się na plecach ze zgiętymi nogami, stopy oprzyj płasko na podłodze. Możesz podłożyć pod tułów i głowę wałek lub złożony ręcznik plażowy. Ręce ułóż wzdłuż tułowia, wnętrza dłoni obróć do sufitu. Kręgosłup ustaw w pozycji neutralnej, zaangażuj mięśnie głębokie miednicy i tułowia. Przesuwaj ręce po podłodze nad głowę i z powrotem. 

Zwróć uwagę: Nie unoś przy tym ćwiczeniu barków ani klatki piersiowej, utrzymuj napięty brzuch, zachowaj neutralną pozycję kręgosłupa.

REKLAMA

2. Skłon

Zwróć uwagę: Ręce wyciągnij ręce pionowo nad głową, nie przyciągaj barków do uszu. Ustaw kręgosłup w neutralnym położeniu, utrzymując plecy wyprostowane, a głowę i ręce w ich przedłużeniu również kiedy pochylasz się do przodu. Wyprostuj się i odchyl do tyłu, podążając wzrokiem za dłońmi, na tyle, na ile jesteś w stanie, nie wypychając bioder ani klatki piersiowej. W drodze do przodu i do tyłu zatrzymuj się na sekundę w pionie, żeby skontrolować sylwetkę (barki opuszczone, żebra nie odstają, lędźwia w neutralnej pozycji, mięśnie głębokie włączone).

REKLAMA

REKLAMA

3. Skłon boczny w wypadzie

Zwróć uwagę: Ustaw stopy w tych samych kierunkach co kolana. Rozłóż ręce szeroko na boki, dłonie obróć wnętrzami do przodu. Wykonaj skłon w bok w kierunku zgiętej nogi, przenosząc dłoń za stopę do ziemi, a drugą rękę unosząc pionowo w górę. Wzrok skieruj za unoszącą się dłonią. Wróć tułowiem do pionu i rękami do poziomu, nie zmieniając pozycji nóg. Przez cały czas angażuj mięśnie korpusu.

Wykonaj powtórzenia na początku na jedną stronę a następnie na drugą.

REKLAMA

4. Pozycja X

Zwróć uwagę: Rozłóż ręce i nogi tak, żeby tworzyły kształt litery X. Zaangażuj mięśnie korpusu i ustaw kręgosłup w pozycji neutralnej, napnij mięśnie głębokie, „podciągnij” pępek do kręgosłupa. Utrzymując to napięcie, jednocześnie unieś z podłogi wyprostowane nogi, klatkę piersiową i przyciągnij dłonie do siebie, zginając łokcie.

REKLAMA

REKLAMA

5. Unoszenie barków

Sprzęt: Hantle 2,5-7,5kg

Zwróć uwagę: Obróć dłonie wnętrzami w stronę ud, ale odsuń je na tyle, żeby nie dotykały nóg. Zaangażuj całe ciało, w tym mięśnie głębokie miednicy i tułowia – pępek przyciągnij do kręgosłupa, ustaw kręgosłup w pozycji neutralnej. Unieś barki w kierunku uszu i powoli opuść do pozycji wyjściowej.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij