Hot joga - trening Kaley Cuoco

To nie savasana wyrzeźbiła ciało aktorki, więc łap za hantle, odpal grzejnik i sprawdź, jak wygląda joga w jej wykonaniu. 3 razy w tygodniu powtarzaj co najmniej raz całą sekwencję.

kaley joga Sam Sharma, JS, PacificCoastNews/EAST NEWS

Gorące sposoby na hot jogę:

  1. Zdejmij koszulkę. „Wystarczą szorty i sportowy stanik – i tak poleje się pot".
  2. Pij jak wielbłąd. „Na zajęciach wypocisz tyle, że warto zabrać ze sobą dwie butelki wody”.
  3. Weź ręczniki. „Jeden na matę, żeby się nie ślizgać, dwa małe do przecierania podczas treningu, i jeden kąpielowy".

Wiosłowanie w wypadzie wschodzącego księżyca

Z pozycji psa z głową w dół weź wdech i przenieś lewą nogę wysoko, a z wydechem postaw ją między dłońmi. Złap hantle i wyprostuj ręce (a). Kolano powinno być nad stawem skokowym. Wdech – pochyl się. Wydech – przyciągnij hantle do żeber (b). Z wdechem obniż ciężarki do wyprostu łokci. Po 20 powtórzeniach odwróć ruch, by znaleźć się w pozycji psa z głową w dół. Powtórz na drugą stronę.

Pompka z wariacją pozycji trójkąta

Z psa z głową w dół przenieś się w przód do podporu jak w wysokiej desce. Stopy na szerokość bioder. Przetocz ciężarki na bok maty (a). Z wdechem ugnij łokcie do 90 stopni, robiąc pompkę (b). Wydech to powrót do pozycji startowej. Wdech; z wydechem przenieś prawą nogę pod sobą w lewo i wyprostuj, dotykając palców stopy lewą dłonią (c). Wróć do pozycji deski i powtórz w drugą stronę. Zrób 4 takie powtórzenia na każdą stronę.

Unoszenie hantla w pozycji stołu

W pozycji wysokiej deski (dłonie pod barkami) oprzyj kolana pod biodrami. Wsadź jeden ciężarek pod prawe kolano (a). Plecy proste, łokcie lekko ugięte, palce stopy zadarte. Unieś prawą piętę do sufitu (b). Opuść nogę. Zrób 20 takich powtórzeń i zmień nogę na 20 kolejnych. Wykonaj w sumie 2 serie.

Modyfikacja pozycji świerszcza

Z pozycji stołu (na czworakach) połóż się na brzuchu. Dłonie przenieś do uszu. Łokcie rozłóż na boki (a). Trzymaj szyję „wydłużoną” i barki opuszczone. Ściągnij łopatki i napnij pośladki, unosząc z podłogi nogi i ręce (b). Zatrzymaj się na chwilę i obniż pozycję do początkowej. Powtórz 15-20 razy. Zrób 2 serie.

Brzuszki w pozycji orła

Usiądź na macie i połóż się na plecach. Ugnij ręce do kąta prostego i przenieś lewą nad prawą przed sobą. Zegnij kolana do 90 stopni i umieść prawą nad lewą, zahaczając prawą stopę za lewą łydkę (a). Z wydechem zbliż kolana i łokcie do siebie, utrzymując dół pleców przy macie (b). Oddal je, by wrócić do pozycji startowej. Po 20 powtórzeniach zamień ułożenie rąk i nóg i znów zrób 20 „brzuszków”. Wykonaj 2 serie.

W najnowszym, majowym numerze Women's Health przeczytasz m.in. o tym, jak zajęcia fitness pomogły Kaley Cuoco wyjść z dołka po rozstaniu.  

Już teraz przejrzyj nowy numer strona po stronie.

REKLAMA