[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA

HIIT + umysł - nietypowe połączenia treningowe

Jeśli oprócz sprawności fizycznej, istotny jest dla Ciebie sprawny umysł, wybierz połączenie intensywnego treningu HIIT oraz statycznych ćwiczeń, które dotlenią mózg.

nietypowe połączenia treningi fot. Getty Images

Połączenie: HIIT + umysł

CO: Intensywny trening, który jest wyzwaniem dla ciała i pozytywnie wpływa na Twój umysł.

JAK: Ćwiczenia wykonuj w podanej kolejności, odpoczywając 60 sekund między nimi.

DLACZEGO: Ten trening pomaga lepiej dotlenić mózg, zwiększając tym samym jego potencjał. Badania dowodzą, że trening HIIT może też powstrzymać związane z wiekiem zmiany w mózgu. Lepsze niż sudoku, bo przy okazji dbasz o sylwetkę.

fot. Lizzy Thomas

1. Wyskoki z przysiadu

Mięśnie: Uda, pośladki, łydki

(a) Stań prosto w lekkim rozkroku. Ręce trzymaj luźno po bokach. Zejdź do przysiadu, aż Twoje uda znajdą się w pozycji niemal równoległej do podłoża. (b) Wyskocz jak najwyżej. Wyląduj i od razu powtórz. Zrób jak najwięcej powtórzeń w ciągu 1 minuty. No dalej, zrób więcej! Jeszcze więcej, dasz radę!

fot. Lizzy Thomas

2. Przysiad wykroczny ekstra

Mięśnie: Uda, pośladki, korpus, barki

(a) Stań w szerokim rozkroku. Ręce trzymaj szeroko po bokach. (b) Przenoś ciężar ciała raz na jedną, raz na drugą nogę (obniżając udo, aż będzie równoległe do podłoża), sięgając rękoma na zmianę na boki, w górę, do przodu. Powtarzaj przez 3 minuty.

fot. Lizzy Thomas

3. Deska

Mięśnie: Korpus

(a) Przyjmij pozycję do deski na przedramionach. Napnij mięśnie korpusu i pośladki, żeby zapobiec opadaniu bioder. (b) Wytrzymaj w tej pozycji tak długo, jak tylko dasz radę. Celuj w 3 minuty, odpoczywając według potrzeb.

fot. Lizzy Thomas

4. Równoważnia ekstra

Mięśnie: Korpus, pośladki + balans

Rób: 10 powtórzeń

Zacznij na czworakach. Przejdź jak krab w prawo i unieś wysoko lewą nogę i prawą rękę. Pauzuj 3 oddechy. Uklęknij znów, wróć do startu, przejdź w lewo. Unieś lewą rękę, prawą nogę. To jedno powtórzenie.

fot. Lizzy Thomas

5. Wiktoria

Mięśnie: Całe ciało

(a) Stań prosto z rękoma w górze w geście zwycięstwa. Mocno się rozciągnij. 3 oddechy. Rozluźnij i powtórz jeszcze 10 razy. (b) Połóż się tyłem na macie i skup się na naprawdę głębokim oddechu. Daj sobie chwilę, zasłużyłaś na nią. Nawet nie licz w myślach upływających sekund, po prostu się rozluźnij.

Sprawdź też inne nietypowe treningowe połączenia: balet + ciężary oraz boks + joga.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA