Gadżety na piesze wycieczki dla aktywnych kobiet

Jesteśmy aktywne, ambitne i niezależne, ale nie mamy nic przeciwko małej pomocy w noszeniu ciężkich rzeczy.

hiking fot. Shutterstock.com
Woda, kurtka, kije trekkingowe, mokre rzeczy – wszystko ma swoje miejsce z łatwym dostępem. W tym oczywiście gwizdek alarmowy.

Co, zarzucone na barki, ciąży, sprawiając, że masz otarcia i spocone plecy? Prawidłową odpowiedzią jest: sztanga. Plecak za to powinien być synonimem komfortu: lekki, pojemny, praktyczny, radzący sobie z różnymi warunkami pogodowymi. Facet powiedziałby, że wszystkie niezbędne rzeczy mieszczą się w damskiej torebce. My uważamy, że wystarczy smartfon, ale czasami wybieramy się tam, gdzie Uber Eats nie dojeżdża. Na krótsze i dłuższe wędrówki przyda się plecak, zaprojektowany dla kobiet, ułatwiający równomierne rozłożenie ładunku, z komfortowym panelem na plecach oraz przemyślanymi kieszeniami i zaczepami (The North Face Hydra 38, cena: 599 zł).

Rzeczy do rzeczy - ruszaj w teren

Trudno o sport bardziej ekstremalny niż funkcjonowanie przez cały dzień w szpilkach. Jeżeli zdecydujesz się od tego odpocząć na łonie natury, obcasy zamień w agresywny bieżnik. Oto kilka propozycji butów na hiking, przebieżkę, trekking lub spływ.

Hanwag Tatra Light Lady GTX

Cena: 999 zł

Górska klasyka: mocne, ale lekkie. 2-strefowe wiązania ułatwiają dopasowanie podwyższonej cholewki.

Dynafit Feline Up

Cena: 649,90 zł

Do biegania pod górę. Przyczepna podeszwa nie boi się skał ani błota i pozwala stopom czuć podłoże.

Columbia Drainmaker 3D

Cena: 339 zł

Mają system drenażu wody. Pokonasz w nich strumień, wskoczysz na SUP-a, do kajaka i wrócisz suchą nogą.

Salewa WS Alpenviolet

Cena: 769,90 zł

Wszechstronny kompan łatwych i trudnych wypraw. Cholewka z ochraniaczem i wodoodporna, oddychająca membrana.

Sprawdź też nasze artykuły z inteligentnymi gadżetami, które sprawdzą się w Twoim domu (inteligentny przycisk oraz czujnik ruchu), a także najlepsze gadżety dla aktywnych mam i fitnessowe gadżety, dzięki którym Twój trening będzie jeszcze lepszy. 

REKLAMA