Gadżety dla aktywnych - większy komfort, szybsza regeneracja

Lubimy się zmęczyć, ale za jakie grzechy mamy potem cierpieć? Na odsiecz obolałym mięśniom przychodzą gadżety, dzięki którym efektywniej wykorzystasz każdą minutę w trakcie i po treningu.

gadżety fot. Shutterstock.com

Wkładasz w treningi mnóstwo wysiłku, ale żeby poczuć się w formie i zobaczyć jej efekty w lustrze, najpierw musisz odpocząć. Im więcej trenujesz, tym więcej powinnaś odpoczywać. Co nie zawsze znaczy dłużej. Te gadżety powstały po to, żeby sportowcy mogli dawać z siebie więcej na treningach, mniej odczuwać ich skutki i szybciej regenerować się przed kolejnymi wyzwaniami. Ty też możesz mieć je w swoim sztabie medycznym.

SPRAWDŹ: 12 zasad płaskiego brzucha [patenty na sześciopak]

Strefa odnowy

Twoje mięśnie poczują się tu dużo lepiej. Oto narzędzia niosące ulgę.

1. Masażer

Sprzęt, którego używają profesjonalni zawodnicy, jest dziś dostępny dla każdego i nic dziwnego, że tego typu gadżety przeżywają właśnie swój boom. Hypervolt Hyperice jest przenośnym urządzeniem do masażu wibracyjnego. Ma 3 poziomy intensywności i kilka głowic zwiększających precyzję masażu.

Cena: 1499 zł, newlevelsport.pl

2. Piłka do automasażu

Wygląda jak zabawka dla psa, ale często masaż nią z dobrą zabawą ma niewiele wspólnego. Mała piłka pomaga radzić sobie z najbardziej zatwardziałymi napięciami w zmęczonym ciele, bo potrafi dotrzeć do punktów spustowych głębiej niż wałek do masażu. Poza tym łatwo ją mieć zawsze przy sobie i rozluźniać problematyczne miejsca w podróży czy biurze, np. Rumble Roller.

Cena: 24,95 €, rumbleroller.com

3. Skarpety kompresyjne

Zapobieganie otarciom to dla nich pikuś. Są naszpikowane technologią nie mniej niż buty biegowe, w które się wsuwają. Panele kompresyjne wspierają krążenie, stabilizują mięśnie i stawy skokowe. Efekt? Możesz dać z siebie więcej na treningu, a po nim będzie mniej bolało.

Cena: 165 zł, asics.pl

ZOBACZ: Trening z ciężarami czy masą ciała - co lepsze?

4. Legginsy kompresyjne

2XU Mid-Rise Print Tights mają stopniowaną kompresję, dzięki której mięśnie mają szansę pracować dłużej, a nogi czuć się lepiej. Do tego ochrona antybakteryjna i przeciwsłoneczna UV 50+.

Cena: 599 zł, 2xu.pl

5. Buty po wysiłku

Amortyzująca podeszwa, przewiewna cholewka i składany zapiętek, by móc je nosić jak klapki. Jednym słowem – wygoda.

Salomon RX MOC 4.0, cena: 319 zł, salomon.com

6. Opaska chłodząca

Zapomnij o mrożonym groszku i opasce elastycznej z apteczki. Tę od Dr. Cool wystarczy zmoczyć, zamrozić, a potem owinąć, żeby cieszyć się ulgą, jaką przynosi kombinacja terapii zimnem i kompresji.

Cena: 100-150 zł, drcool.pl

7. Sól do kąpieli

Kąpiel solankowa to podstawa domowej odnowy biologicznej. Salco Sport Therapy Fit & Body to sól bocheńska z rozpuszczalnym kolagenem – oprócz rozluźnienia mięśni, regeneruje też skórę.

Cena: 45 zł (3,5 kg), salco.pl

8. Spodnie regeneracyjne

Są jak rajstopy bez palców z przewiewnej tkaniny – nie jest łatwo się w nie wcisnąć, ale właśnie dzięki tak precyzyjnej kompresji spodnie Cep pomagają się szybko zregenerować.

Cena: 449 zł, cepsports.pl

ZOBACZ TEŻ: Sprzęt miesiąca - słuchawki Creative Outlier Air Sports

REKLAMA