[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.5

Fitnessowy słowniczek

Trening obwodowy, ciężar maksymalny, superseria... – to tylko niektóre z fitnessowych terminów, które nie zawsze są dla nas jasne. Zobacz nasz minisłowniczek i zapoznaj się z terminologia używaną na siłowniach i w fitness klubach.

siłownia, fitness, trener personalny, zmęczenie fot. shutterstock.com

Znaczenie słowa „kark” już znasz i wiesz, że się w niego nie przemienisz. Oto pozostałe hasła z fitnessowego słownika.

ABS

REKLAMA

Nie jest to tylko skrót od układu hamowania stosowanego w samochodach. W siłowniowym slangu ABS to Twój brzuch, a dokładniej – Twój płaski, wyrzeźbiony brzuch, do którego dążysz, wylewając z siebie siódme poty w osiedlowym fitness klubie. Jeżeli zależy Ci szczególnie na tym aspekcie, poszukaj zajęć grupowych, które w nazwie mają skrót ABS.

CHWYT

Prościzna – chodzi o to, jak łapiesz i trzymasz sztangę, hantle czy kettlebelle. Gdy na sztandze kciuki są skierowane do siebie, złapałaś ją nachwytem. Kciuki od siebie to podchwyt, a w przód – chwyt neutralny (młotkowy). Zmieniaj chwyt, by aktywować jeszcze więcej włókien mięśniowych.

CIĘŻAR MAKSYMALNY

To ciężar, z którym jesteś w stanie zrobić tylko jedno poprawne powtórzenie. Stanowi punkt wyjścia do określenia obciążeń treningowych. Spokojnie, raczej nie będziesz miała z nim do czynienia.

RĘCZNIK PAPIEROWY

Korzystasz z niego i detergentu w spreju zaraz po zakończonym ćwiczeniu. Tak jak wszyscy. 

SUPERSERIA

Składa się z dwóch ćwiczeń angażujących przeciwstawne grupy mięśniowe (np. przód i tył uda), wykonanych jedno po drugim z minimalną przerwą pomiędzy. Dzięki temu możesz skrócić czas treningu (jedna grupa mięśni odpoczywa, gdy druga pracuje – i odwrotnie). Łączenie ćwiczeń w superserie przyspiesza efekty.

TRENING OBWODOWY

Złożony z co najmniej kilku ćwiczeń angażujących różne partie mięśni. Między stacjami odpoczywasz wyznaczony czas albo w ogóle. Zaliczony zestaw ćwiczeń nazywamy obwodem.

WH 03/2016

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij