Fight club: 15-minutowy trening bokserski

Uf, bokserskie rękawice nie będą Ci potrzebne, bo jedyne, w co musisz teraz uderzyć, to tłuszcz. Ten inspirowany klasycznymi filmami karate trening pozwoli Ci spalić nawet 300 kcal, jednocześnie rzeźbiąc i wzmacniając całe Twoje ciało. No, śmiało, walnij go. Raz, dwa i po sprawie. To się nazywa nokaut.

trening boks fot. Getty Images
fot. Getty Images

1. Karate Kid

a) Stań prosto w lekkim rozkroku. Zejdź do przysiadu podpartego i wyrzuć nogi w tył, aby przyjąć pozycję do pompki (możesz ją zrobić). Przyciągnij z powrotem nogi. b) Wyskocz z tej pozycji jak najwyżej, wyląduj i wyskocz znowu, tym razem wykonując kopniak jedną nogą. Co powtórzenie zmieniaj nogi.

2. Podwójne uderzenie

a) Stań prosto, pięści unieś do gardy. Zrób zakrok prawą nogą, zatrzymując ruch, gdy kolano znajdzie się tuż nad podłożem. b) Wracając do pozycji startowej, wykonaj prawą nogą najmocniejszego kopniaka, na jakiego Cię stać. Powtórz całość na drugą nogę. Aha, twarz byłego faceta możesz wyobrażać sobie przy każdym powtórzeniu, tylko nikomu o tym nie wspominaj.

3. Amerykański ninja

a) Przyjmij pozycję do wysokiej deski (łokcie proste) i przyciągnij do klatki piersiowej lewe kolano. b) Oderwij od podłoża lewą dłoń i zrotuj ciało, sięgając nią w stronę sufi tu. Lewą nogę maksymalnie wyprostuj w prawo. Wróć do startu, powtórz na drugą stronę. No, dawaj!

4. Wejście smoka

a) Stań prosto z lewą stopą z przodu. Pięści unieś do bokserskiej gardy. b) Kontrolując każdy ruch, unieś wysoko prawe kolano, jednocześnie skręcając się w biodrach. Gdy znajdzie się na wysokości bioder, wyprostuj nogę, zadając kopniaka. Wróć do startu. Powtarzaj przez połowę serii i zamień strony. Nie pozwalaj sobie na bezmyślne machanie: masz kontrolować się jak Bruce Lee albo Jean-Claude Van Damme. Kto? Zapytaj najbliższego mężczyznę.

Sprawdź także nasze treningi, dzięki którym spalisz tłuszcz i wyrzeźbisz wymarzoną sylwetkę: trening z gumami oporowymi, ze sztangą oraz z ciężarkami na kostki.

REKLAMA