[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.9

Ergometr wioślarski: korzyści dla sylwetki

W wewnątrzredakcyjnym głosowaniu wioślarz zdobył najwięcej punktów spośród wszystkich maszyn kardio. Nic dziwnego – korzyści z treningu z ergometrem wioślarskim jest zatrzęsienie. Zobacz, dlaczego warto chwycić za wiosło.

ergometr wioślarski fot. shutterstock.com

Ergometr wioślarski - dlaczego warto?

Nikogo chyba nie dziwi, że w klubach fitness aż roi się od bieżni, rowerków i orbitreków, a ergometrów wioślarskich wciąż jest jak na lekarstwo. Bo choć w wewnątrzredakcyjnym głosowaniu wioślarz zdobył najwięcej punktów spośród wszystkich maszyn kardio, nie brakowało opinii, że jest to również sprzęt najbardziej wymagający. Który niedbalstwo i brak zaangażowania karze, za to wynagradza pełne poświęcenie i umiejętność skupienia na każdym kolejnym ruchu.

Prawda jest taka, że większość z nas wiosłować po prostu nie potrafi . W siłowniach to wiedzą, więc... po co ryzykować. Przekonaj się sama. Wystarczy rzut oka na wiosłujące bez przekonania bywalczynie klubów fitness, by zrozumieć, że każdym pociągnięciem wiosła wyrządzają sobie większą krzywdę niż pożytek. Zamiast wyrzeźbionej i rozmiar mniejszej figury, gwarantują sobie co najmniej ból pleców (jeśli nie teraz, to za jakiś czas, spokojnie).

REKLAMA

Bo ergometr wioślarski to taki sprzęt, który dosyć łatwo przerobić na średniowieczne narzędzie tortur. Niedbalstwo znajduje się na samym początku instrukcji obsługi tego procesu. Nie mówimy tego, żeby straszyć. To raczej uprzejma prośba, aby zalecenia techniczne wziąć sobie do serca i dosłownie każde pociągnięcie wiosłem wykonywać z należytą uwagą.

Tylko wówczas wykorzystasz wszystkie zalety wioślarza. A tych jest mnóstwo, zaczynając choćby od faktu, że jak żadna inna maszyna kardio nie tylko pomaga spalić setki kalorii i poprawić kondycję, ale wzmacnia i buduje też mięśnie. I to prawie wszystkie, bo od stóp po kark (głowy nie liczymy). Co z kolei oznacza, że w pozbywaniu się tłuszczu wioślarz też nie ma sobie równych, bo więcej zaangażowanych (i to solidnie) naraz mięśni to jeszcze więcej puszczonych z potem kcal w tym samym czasie.

Zainteresowana? Sprawdź więc, jak poprawnie operować wiosłem, a następnie wskakuj na pokład i z każdym pokonanym metrem wysmuklaj i wzmacniaj swoją sylwetkę. Zacznij od naszego superskutecznego treningu, który zajmie Ci tylko 20 minut.

WH 07-08/2016 

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij