[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.8

Dysproporcje ciała: dlaczego jedna noga jest bardziej umięśniona?

Trenujesz regularnie i wykonujesz taką samą liczbę powtórzeń na każdą stronę. Dlaczego więc jedna noga czy ręka wydaje się być bardziej umięśniona? Na pytanie od Czytelniczki odpowiada nasz ekspert.

dysproporcje ciała, nierówne nogi, rozciąganie, trening, nogi

Jedna z moich nóg jest nieco bardziej umięśniona. Dlaczego? Co mam zrobić, żeby wyrównać tę różnicę?

Na pytanie zadane przez naszą Czytelniczkę odpowiada ekspert – Piotr Makowski, redaktor działu fitness Women's Health i Men's Health.

REKLAMA

To dość powszechne zjawisko, zwłaszcza u osób czynnie uprawiających sport. Czasem ma to podłoże genetyczne, ale zazwyczaj wiąże się z tym, że jedną stronę naszego ciała nieświadomie poddajemy większym obciążeniom. Bardziej po prostu obciążamy kończyny dominujące.

Nie chodzi tylko o trening, ale również o czynności wykonywane na co dzień (np. podnosząc jakiś ciężar oburącz, większą jego część dźwigniesz prawą ręką, jeśli jesteś praworęczna). To dlatego te mięśnie są bardziej rozwinięte.

Spróbuj nie przejmować się drobną dysproporcją w budowie (uwierz nam, że jeśli nie przekracza 3 cm, nikt poza Tobą nie jest w stanie dostrzec jej gołym okiem).

Inna sprawa, jeśli różnica w obwodzie między obiema nogami jest większa. „Wówczas podczas każdego treningu w fitness klubie spróbuj wykonywać 25-30 wejść na podest jedną nogą (tą słabszą), a ćwiczenia dotychczas wykonywane na maszynach albo ze sztangą zamień na ruchy z hantlami (oraz innymi wolnymi ciężarami), by słabsza strona dorównała mocniejszej” – radzi Piotr Makowski, redaktor naszego działu fitness.

PS Pytanie zostało wysłane przez jedną z naszych Czytelniczek na naszą facebookową skrzynkę. Jeśli chcesz nas o coś zapytać, zajrzyj na nasz profil. Żadnej wiadomości nie zostawiamy bez odpowiedzi!

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij