Domowy trening na przyspieszenie metabolizmu [wideo trening WH]

Im intensywniej działa Twój metabolizm, tym szybciej spalasz zapasy tłuszczu. Ten trening zajmie Ci tylko pół godzinki, a przyspieszy metabolizm na cały dzień.

Domowy trening na szybszy metabolizm
Domowy trening na szybszy metabolizm

Wykonuj każde ćwiczenie z maksymalną intensywnością. Trening angażuje całe ciało i składa się z 8 ćwiczeń ułożonych w obwód. Każde ćwiczenie wykonujesz 40 sekund i następne 20 sekund odpoczywasz. Jeżeli dopiero zaczynasz swoją przygodę z fitnessem, ćwicz 30 sekund i odpoczywaj 30 sekund. Te 8 ćwiczeń stanowi obwód, co oznacza, że wykonujesz je po kolei od 1 do 8. Następnie powtarzasz obwód jeszcze 2 razy .

Pajacyki

Znasz to ćwiczenie doskonale z podstawówki, więc wiesz, na czym polega. Pamiętaj tylko, aby kolana kierować na zewnątrz i wykonuj pajacyki w maksymalnym tempie, czyli dużo szybciej niż na poglądowym filmiku. Ćwicz 40 sekund.

 

Przysiad i wznoszenie nogi

Zejdź do półprzysiadu, odepchnij się mocno od podłoża, unieś jedną nogę, dotknij stopy. Opuść. Ćwiczysz 40 sekund na jedną nogę, po czym odpoczywasz 20 sekund i ćwiczysz na drugą nogę również 40 sekund.

 

Marsz w pozycji "krzesełka"

Oprzyj o ścianę całe plecy, zachowaj kąt prosty w kolanach. Połowę czasu unoś prawą nogę połowę czasu unoś lewą nogę. Nie próbuj tego robić na śliskiej podłodze!

Ściąganie ramion w wypadzie

Mocno ściągnij łopatki, kiedy schodzisz w dół. Ćwiczysz 40 sekund na jedną nogę, po czym odpoczywasz 20 sek i ćwiczysz na drugą nogę również 40 sekund.

Kopnięcia na boki w desce

W podporze przodem zachowaj minimalnie ugięte łokcie, trzymaj biodra w linii z ciałem, ćwiczysz 40 sekund na jedną nogę, po czym odpoczywasz 20 sek i ćwiczysz na drugą nogę również 40 sekund.

Pompka na ramiona

To jest dość trudne ćwiczenie, nazywane często również odwrotnym wyciskaniem na barki. Możesz je wykonać ze stopami na podłodze (biodra nadal zostają wysoko), staraj się przenieść dużo ciężaru ciała na ramiona. Spróbuj wytrzymać, ćwicząc 40 sekund, a w razie czego rób małe przerwy.

Brzuszki z butelką

To ćwiczenie na pewno znasz doskonale. Wykonuj pełne brzuszki, a żeby zwiększyć trudność, weź w ręce butelkę wody – 1,5 l. Dla osób początkujących: ćwicz bez obciążenia, pomóż sobie delikatnie przytrzymując się dłońmi pod kolanami. 

To już cały obwód. Teraz powtórz wszystkie ćwiczenia jeszcze dwa razy.

REKLAMA