Dlaczego sportowcom łatwiej znaleźć pracę? [ciekawostki fitnessowe]

Czy lodowe okłady na nogi pomogą Ci biegać szybciej? Czy warto do CV wpisać "fitness" w zainteresowaniach i dlaczego warto mieć pod ręką izotonik? Na te i inne pytania, odpowiedzi szukali redaktorzy WH. Sprawdź.

lód, kostki lodu fot. shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Start na zimno

REKLAMA

Tym razem podejdź do biegania na chłodno. Dosłownie. Tak przynajmniej radzą naukowcy, którzy odkryli, że robienie lodowych okładów na nogi przed startem pozwala biegać szybciej. Według badań University of Brighton biegacze, którzy okładali zmrożonymi kompresami swoje uda podczas 30-min rozgrzewki, pokonywali na zawodach dystans 5 km o 85 sekund szybciej, niż gdy biegli bez schłodzenia.

A jeżeli zależy Ci na budowaniu mięśni, kąpiele lodowe po treningu ogranicz do momentów, gdy jesteś naprawdę zmęczona i obolała.

REKLAMA

REKLAMA

trening fot. shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Pracownik roku

Składasz CV na wymarzone stanowisko? Nie zapomnij wspomnieć w życiorysie o swojej życiówce. Okazuje się, że przez wielu pracodawców wyżej ceniona jest obsługa sztangi czy pulsometra niż kserokopiarki. Aż 61% head hunterów uważa, że sportowe doświadczenie pozytywnie wpływa na decyzję o zatrudnieniu. Wg pracodawców wysportowany pracownik lepiej radzi sobie m.in. z organizacją czasu i stresem.

Zobacz także: Jak osiągnąć sukces w pracy.

REKLAMA

tenis fot. shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Fit dla zabawy

Aż 40% czasu zabawy z frisbee, gry w koszykówkę, tenisa czy piłkę nożną spędzisz w strefie ok. 90% tętna maksymalnego. Wg badań opublikowanych w „Journal of Strength and Conditioning Research” gry wymagające szybkich biegowych zrywów fundują niezły wycisk. A Ty nawet tego nie zauważysz, po prostu świetnie bawiąc się ze znajomymi. Zamiast więc pocić się w dusznej siłowni, zwołaj resztę swojego teamu i do parku, marsz!

Nie masz pełnego składu do gry? Tym lepiej. Pograsz więcej, zyskasz więcej. Ty vs tłuszcz 1:0.

REKLAMA

REKLAMA

kobieta, picie, napój Andresr / shutterstock.com
fot. Andresr 2015/shutterstock.com

115 metrów

O tyle dalej pobiegli badani, którzy w trakcie 30-min wysiłku wzięli tylko mały łyk izotoniku. Nie opłaca się wlewać w siebie za dużo słodkich napojów: inne badania pokazały, że wystarczy przepłukać usta izotonikiem, żeby bez większego wysiłku pokonać w 60 min 1 km więcej. Nie jesteś przekonana do izotoników? Poznaj całą prawdę o napojach izotonicznych.

WH 06/2016

Zobacz również:
Trzymaj formę również zimą. Snowboard i narty to nie jedyne sporty, które możesz uprawiać, kiedy za oknem pada śnieg. Nie musisz organizować dużej wyprawy na stok, żeby aktywnie spędzić trochę czasu ze znajomymi i rodziną. Znajdź lodowisko w okolicy i razem ślizgajcie na zdrowie. Oto lista powodów, dla których warto jeździć na łyżwach.
ZOBACZ WIĘCEJ
REKLAMA