Jak wybrać damski rower?

Rower miejski, sportowy czy cruiser? Jeśli chcesz przesiąść się na dwa kółka, to pomożemy Ci wybrać najodpowiedniejszy dla Ciebie model – dopasuj go do swojego stylu życia i zadawaj szyku w miejskiej dżungli.

rower michaeljung / shutterstock.com
fot. michaeljung 2015/shutterstock.com

Nie ma złej kreacji na jazdę rowerem. To dziś jeden z elementów miejskiego szyku. Zwłaszcza odkąd można kupić specjalne klipsy i podwiązki, które przytrzymują rąbek nawet najbardziej zwiewnej sukienki, zapobiegając jej podwiewaniu podczas pedałowania. Zobacz, jaki styl dwóch kółek najbardziej pasuje do Twoich potrzeb, charakteru i garderoby.

Tej wiosny przesiadamy się na dwa kółka. Jeśli nie jesteś do końca przekonana, poznaj wszystkie zalety jazdy na rowerze i schudnij, pedałując.

Rower sportowy

Wbrew pozorom Naomi Watts nie przygotowuje się do roli kuriera, tylko do oscarowej gali. Aktorka porusza się po mieście w sportowym stylu, przy okazji budując formę i smukłą sylwetkę. Jej wybór to rower fitnessowy na cienkich oponach z lekką ramą i prostą kierownicą. Na pierwszy rzut oka wygląda jak połączenie roweru górskiego z szosowym.

Naomi Watts, rowerEast News
fot. East News

Takie rozwiązanie zostało stworzone dla tych dziewczyn, które lubią szybszą jazdę i chcą sprawnie przemieszczać się po mieście albo traktują rower jako swoje narzędzie treningowe. Jeżeli wiklinowe koszyczki i tempo spacerowe nie są w Twoim stylu, pewnie spodoba Ci się np. model Physio 10 marki Kellys (ok. 1900 zł). Tylko przed wyruszeniem z domu nie zapomnij wyposażyć go w bidon.

Rower miejski

Modelka Agyness Deyn wie, że nawet na zwykłej starej damce można wyglądać stylowo. Obniżona rama została stworzona dla dam, więc pozwoli Ci wsiąść na rower w każdej sukience lub nawet wąskiej ołówkowej spódnicy. Pamiętaj, że nawet jeśli poruszasz się dumnie i z klasą, musisz to robić zgodnie z przepisami ruchu drogowego.

Agynes DeynEast News
fot. East News

Jeśli przemieszczasz się w miejskim gąszczu, na pewno przyda Ci się modny dzwonek. Rower taki jak model Bisette marki Kross wyróżni Cię z tłumu, nie tylko rowerzystów (1799 zł).

Rower komfortowy

Joanna Jabłczyńska pokonała niejeden hardcorowy maraton rowerowy na wąskim jak żyletka siodełku, ale w mieście wybiera komfort. Rowery typu cruiser wyróżnia charakterystyczna rama, grube opony, szeroka kierownica, wygodne siodełko i pozycja podczas jazdy. Słyną ze stylu, ale też niezwykłego komfortu.

Joanna JabłczyńskaEast News
fot. East News

Jeżeli ze względu na wygodę za nic nie chcesz zrezygnować z auta, tylko ten typ roweru może Cię do tego przekonać. Dla niegrzecznych dziewczynek Electra proponuje model Sugar Sculls (2999 zł).

WH 03/2015

REKLAMA