[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Czy seks to najlepsze ćwiczenie na rozgrzewkę?

Żeby poprawić swoje wyniki możesz kupić lepsze buty, zadbać o dietę albo trenować według konkretnego planu. Możesz też każdy bieg poprzedzać udanym seksem. Zobacz, dlaczego to najlepsza rozgrzewka przed zawodami biegowymi.

bieganie, para fot. shutterstock.com

Niby biegasz dla samej siebie: dla lepszej kondycji i dobrego samopoczucia, ale dobrze wiemy, że żyłkę rywalizacji masz we krwi. W końcu chodzi o to, żeby pokonywać daną trasę za każdym razem odrobinę szybciej. Zresztą, umówmy się, wyniki z Endomondo lądujące na Twojej facebookowej tablicy też nie biorą się znikąd.

Jeśli jesteś gotowa przyznać, że zależy Ci na dobrych osiągach, możesz wypróbować nasze patenty na lepszy bieg, ale zdradzimy Ci też pewien sekret: seks przed bieganiem sprawi, że osiągniesz lepsze rezultaty. Do takich wniosków można dojść przeglądając wyniki badań wykonanych na zlecenie firmy Brooks Running. Okazuje się, że 48% biegaczy przed czterdziestką twierdzi, że uprawianie seksu przed bieganiem poprawia ich wyniki.

REKLAMA

Niby wyniki ankiety nie są specjalnie szokujące, bo nie od dziś wiadomo, że sprawność jest sexy, ale jeśli chodzi o sondaże dotyczące spraw łóżkowych to czasem ankietowanych ponosi ułańska fantazja. Co zatem wiemy na ten temat na pewno?

„Przede wszystkim seks, jak każdy inna aktywność kardio, sprawia, że Twoje serce bije mocniej, a tętno wzrasta – mówi seksuolog dr Yvonne K. Fulbright. – I chociaż nie jest dla naszego organizmu takim obciążeniem fizycznym jak trening, to idealnie sprawdza się jako rozgrzewka przed biegiem”. Rozbudzone mięśnie i stawy stają się bardziej elastyczne i tym samym mniej narażone na kontuzje.

Poza tym zarówno trening kardio jak i seks uwalniają endorfiny, które nazywane są hormonami szczęścia, bo skutecznie poprawiają nasz nastrój. Nie bez powodu podczas biegania i podczas miłosnych uniesień czujesz się jakbyś była na haju. A jeśli seks był udany, wzrasta też Twoja pewność siebie. Dzięki temu czujesz, że jesteś w stanie wyprzedzić pozostałych biegaczy lub ustanowić nowy rekord, a jak wiadomo wiara czyni cuda.

Poprzednie badanie wykonane przez Brooks Running wykazało, że pary, które razem biegają, uprawiają też częściej seks. I chociaż wielu sportowców powstrzymuje się od seksu przed ważnymi zawodami, jak widać zasada ta nie sprawdza się u wszystkich. Jeśli chcesz zobaczyć, czy w Twoim przypadku zadziała, jest tylko jeden sposób, by się o tym przekonać.

Tekst: Esther Crain

WH

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij