Ćwiczenia z gumą: taśma do ćwiczeń receptą na zgrabną sylwetkę

Taśma do ćwiczeń to jeden z tych gadżetów fitnessowych, dzięki któremu poddasz swoje mięśnie nieustającemu napięciu i przyspieszysz efekty treningu. Dlatego ćwiczenia z taśmą to super sposób na szczupłą sylwetkę.

fot. Yeko Photo Studio 2014/shutterstock.com fot. Yeko Photo Studio 2014/shutterstock.com
fot. Yeko Photo Studio 2014/shutterstock.com

Oto plan, dzięki któremu w zaledwie kwadrans swoją formę rozciągniesz, a czas treningu... skrócisz do minimum.

Zanim przystąpisz do ćwiczeń, pamiętaj o poniższych zasadach:

1. Dbaj o to, by każde ćwiczenie wykonywać w pełnym zakresie ruchu, a będziesz miała pewność, że zbudujesz smukłą i silną sylwetkę bez grama zbędnego tłuszczu.

2. Zwróć uwagę na rozciągliwość gum - nie zaczynaj od wersji dla profesjonalistów, jeśli od kilku miesięcy nie trenowałaś. Wskazówka: sprężystość gum producenci oznaczają różnymi kolorami taśm.

3. Ćwicz 3 razy w tygodniu. Wszystkie ćwiczenia (15-20 powtórzeń każdego z nich) połącz razem w obwód. Po pełnym obwodzie odpocznij 30 sekund i powtórz całość jeszcze raz.

Teraz przejdź na kolejną stronę i rozpocznij właściwy trening. Ćwiczenia z taśmami, czas start!

ćwiczenia z gumami rys. McKibillo
rys. McKibillo

1. Zakroki ekstra

Złap jeden koniec gumy prawą ręką, a drugi zablokuj stopą. Zrób zakrok skrzyżny lewą nogą (jak na rysunku). Lewą dłoń ułóż na biodrze. Unieś prawy łokieć, tak by pięść znajdowała się tuż przed barkiem (a). Wyprostuj prawą rękę (b). Zatrzymaj na sekundę ruch, po czym powoli wróć do startu. W połowie serii zamień strony.

ćwiczenia z gumami rys. McKibillo
rys. McKibillo

2. Wiosłowanie taśmą

Usiądź na podłodze, trzymając mocno dwa końce gumy zablokowanej o Twoje stopy. Trzymaj proste plecy, łopatki ściągnięte, a klatkę piersiową wypiętą w przód (a). Zginając ręce w łokciach, przyciągnij pięści i końce gumy do boków brzucha (b). Powoli wróć do pozycji początkowej.

ćwiczenia z gumami rys. McKibillo
rys. McKibillo

3. Pompki z oporem

Przyjmij pozycję do pompki, ręce rozstawiając na szerokość barków. Dłońmi zablokuj gumę oplecioną wokół pleców (musisz ustawić taką długość, by guma stawiała opór, gdy będziesz miała proste ręce (a). Obniż pozycję (b) i wróć do startu.

ćwiczenia z gumami rys. McKibillo
rys. McKibillo

4. Wyciskanie obunóż

Połóż się tyłem na macie, nogi ugnij w kolanach i biodrach. Złap oburącz końce gumy zablokowanej stopami – jak na rysunku (a). Dynamicznym ruchem wyprostuj nogi (b), zatrzymaj na sekundę ruch, po czym powoli wróć do pozycji początkowej.

WH 02/2014

REKLAMA