[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.7

Ćwiczenia z gumą: taśma do ćwiczeń receptą na zgrabną sylwetkę

Taśma do ćwiczeń to jeden z tych gadżetów fitnessowych, dzięki któremu poddasz swoje mięśnie nieustającemu napięciu i przyspieszysz efekty treningu. Dlatego ćwiczenia z taśmą to super sposób na szczupłą sylwetkę.

fot. Yeko Photo Studio 2014/shutterstock.com fot. Yeko Photo Studio 2014/shutterstock.com

Oto plan, dzięki któremu w zaledwie kwadrans swoją formę rozciągniesz, a czas treningu... skrócisz do minimum.

Zanim przystąpisz do ćwiczeń, pamiętaj o poniższych zasadach:

1. Dbaj o to, by każde ćwiczenie wykonywać w pełnym zakresie ruchu, a będziesz miała pewność, że zbudujesz smukłą i silną sylwetkę bez grama zbędnego tłuszczu.

2. Zwróć uwagę na rozciągliwość gum - nie zaczynaj od wersji dla profesjonalistów, jeśli od kilku miesięcy nie trenowałaś. Wskazówka: sprężystość gum producenci oznaczają różnymi kolorami taśm.

3. Ćwicz 3 razy w tygodniu. Wszystkie ćwiczenia (15-20 powtórzeń każdego z nich) połącz razem w obwód. Po pełnym obwodzie odpocznij 30 sekund i powtórz całość jeszcze raz.

Teraz przejdź na kolejną stronę i rozpocznij właściwy trening. Ćwiczenia z taśmami, czas start!

REKLAMA

ćwiczenia z gumami rys. McKibillo

1. Zakroki ekstra

Złap jeden koniec gumy prawą ręką, a drugi zablokuj stopą. Zrób zakrok skrzyżny lewą nogą (jak na rysunku). Lewą dłoń ułóż na biodrze. Unieś prawy łokieć, tak by pięść znajdowała się tuż przed barkiem (a). Wyprostuj prawą rękę (b). Zatrzymaj na sekundę ruch, po czym powoli wróć do startu. W połowie serii zamień strony.

ćwiczenia z gumami rys. McKibillo

2. Wiosłowanie taśmą

Usiądź na podłodze, trzymając mocno dwa końce gumy zablokowanej o Twoje stopy. Trzymaj proste plecy, łopatki ściągnięte, a klatkę piersiową wypiętą w przód (a). Zginając ręce w łokciach, przyciągnij pięści i końce gumy do boków brzucha (b). Powoli wróć do pozycji początkowej.

ćwiczenia z gumami rys. McKibillo

3. Pompki z oporem

Przyjmij pozycję do pompki, ręce rozstawiając na szerokość barków. Dłońmi zablokuj gumę oplecioną wokół pleców (musisz ustawić taką długość, by guma stawiała opór, gdy będziesz miała proste ręce (a). Obniż pozycję (b) i wróć do startu.

ćwiczenia z gumami rys. McKibillo

4. Wyciskanie obunóż

Połóż się tyłem na macie, nogi ugnij w kolanach i biodrach. Złap oburącz końce gumy zablokowanej stopami – jak na rysunku (a). Dynamicznym ruchem wyprostuj nogi (b), zatrzymaj na sekundę ruch, po czym powoli wróć do pozycji początkowej.

WH 02/2014

Komentarze

 (3)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij