Ćwiczenia na rozluźnienie mięśni [15 minut do formy]

Spinaj mięśnie na treningach, rozluźniaj je po. Piankowy wałek pomoże ci wyrolować kontuzje.

Beth Bischoff

Napinanie, rozluźnianie, napinanie, rozluźnianie – i tak w kółko z każdym powtórzeniem. Kiedy ćwiczysz regularnie (a tak powinno być), Twoje ciało może mieć dość ciągłego napięcia i domagać się chwili odprężenia. Jesteś sztywna, obolała? Piankowy wałek pozwoli Ci uwolnić się od ciągłego napięcia. Rolowanie jak domowy masaż rozluźni Twoje ciało, przynosząc natychmiastową ulgę (i długofalową ochronę przed kontuzjami). Podążaj za instrukcjami, rolując każdy obszar ciała przez 5-10 minut. Kiedy w jakimś miejscu poczujesz większe napięcie (auć!), zacznij rolować się poniżej tego punktu, powoli przechodź wyżej i zatrzymaj wałek w tej okolicy na kilka sekund. Dopiero wtedy zacznij przesuwać się na nim po całym tym obszarze. Powinno być łatwiej.

REKLAMA

Beth Bischoff

Łydki

Usiądź na podłodze i wyprostuj nogi. Dłonie oprzyj za sobą na ziemi i opierając się na nich, unieś pośladki. Wałek podłóż pod łydki, poniżej kolan A. Powoli przesuwaj się, rolując całe łydki, aż do kostek B. Omijaj dół podkolanowy.

Beth Bischoff

Przód uda

Połóż się na podłodze i podłóż wałek pod uda A. Przenieś ciężar ciała na lewą nogę. Opierając się na przedramionach, roluj udo od biodra do kolana B. Pamiętaj, żeby potem zmienić nogę. 

Beth Bischoff

Tył uda

Usiądź na wałku, zegnij prawą nogę i postaw stopę płasko na podłodze. Dłonie oprzyj za sobą A. Przesuwaj się w górę i w dół, tak żeby wałek wędrował od lewego pośladka do kolana B. Tak samo rozluźnij drugie udo.

Beth Bischoff

Górna część pleców

Usiądź na podłodze i umieść wałek za sobą. Spleć dłonie na karku. Odchyl tułów, opierając łopatki na wałku, i unieś pośladki z podłogi A. Napnij mięśnie brzucha i pośladki, przesuwając wałek od barków do środkowej części pleców B.

Beth Bischoff

Zewnętrzna część uda

Oprzyj się na boku, podkładając wałek pod lewe biodro A. Napnij mięśnie korpusu, żeby nie chwiać się na boki, i powoli suń wałkiem aż do kolana B. Zmień ćwiczącą nogę i powtarzaj.

Beth Bischoff

Boczna część tułowia

Połóż się na lewym boku i umieść roller poniżej lewej pachy A. Napnij mięśnie brzucha i pośladków. Powoli przesuwaj się na wałku, masując bok klatki piersiowej, aż do dolnych żeber B. Zamień strony i powtarzaj.

Beth Bischoff

Pośladki

Usiądź na wałku i zegnij prawą nogę, opierając stopę na ziemi. Oprzyj dłonie za sobą. Ułóż lewą łydkę nad prawym kolanem. Przenieś ciężar ciała na lewy pośladek A. Powoli przesuwaj się na wałku, masując mięśnie pośladkowe i mięsień gruszkowaty B. Nie zapomnij, że masz też drugi półdupek.

Zobacz również:
Jedno ćwiczenie, a potrójna korzyść: świetne pośladki, solidny core i lepsza postawa.
ZOBACZ WIĘCEJ

REKLAMA

REKLAMA