[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.5

Ćwiczenia na nogi - zgrabne uda, jędrne pośladki, mocne łydki

Po wejściu do klubu fitness rzucasz się na wszystkie przyrządy bez ładu i składu? Jednocześnie chcesz wysmuklić nogi, zyskać jędrną pupę, wyrzeźbione ramiona i płaski brzuch? Oto zestaw ćwiczeń ukierunkowany na dół ciała.

fot.shutterstock.com

Wykonuj ten trening 2 x w tygodniu. Odpoczywaj 45 s między seriami i 90 s między ćwiczeniami. Do kolejnego ćwiczenia przechodź po zaliczeniu wszystkich serii poprzedniego.

1. Zginanie z TRX

Rób: 2 serie po 15 powtórzeń

Twój cel: tył ud, pośladki

(a) Ustaw długość TRX, tak by sięgał kolan, gdy stoisz. Połóż się, ręce spleć na piersi. Pięty zablokuj w uchwytach.

(b) Dynamicznym ruchem ugnij kolana, starając się zbliżyć pięty do pośladków. Napnij mocno mięśnie, aby po sekundzie wrócić do pozycji początkowej.

 

REKLAMA

REKLAMA

ćwiczenia na nogi, przysiad goblet fot. Mirosław Łuckoś

2. Przysiad goblet

Rób: 3 serie po 10 powtórzeń

Twój cel: przód ud, pośladki, korpus, ramiona, dolny odcinek pleców

(a) Stań prosto w lekkim rozkroku, palce stóp kierując delikatnie na zewnątrz. Kettlebell (10 kg) trzymaj oburącz w ugiętych w łokciach rękach, tuż pod brodą.

(b) Wypchnij biodra w tył i zrób pełny przysiad. Wróć do pozycji startowej. 

REKLAMA

ćwiczenia na nogi, przysiad sisi fot. Mirosław Łuckoś

3. Przysiad sisi

Rób: 3 serie po 10 powtórzeń

Twój cel: przód ud, tył ud, pośladki, łydki, korpus, ramiona

(a) Złap lewą ręką słupek albo drabinkę. Stań lewym bokiem do niego, stopy rozstawiając na szerokość barków.

(b) Jednocześnie wespnij się na palce, ugnij mocno kolana i odchyl się do tyłu. Wróć do pozycji startowej. W połowie serii możesz zmienić strony.

REKLAMA

REKLAMA

ćwiczenia na nogi, wejście na skrzynię fot. Mirosław Łuckoś

4. Wejście na skrzynię

Rób: 4 serie po 10 powtórzeń

Twój cel: przód ud, pośladki, łydki, korpus, barki, ramiona

(a) Trzymając po bokach parę hantli (2 x 5 kg), stań prosto z prawą stopą na skrzyni.

(b) Dynamicznym ruchem dźwignij się do góry, delikatnie dostawiając prawą stopę dla lepszej równowagi. Zejdź do miejsca startu. W połowie serii zamień nogi.

WH 05/201 7

REKLAMA

ćwiczenia na nogi, spacer wykroczny fot. Mirosław Łuckoś

5. Spacer wykroczny

Rób: 2 serie po 16 powtórzeń

Twój cel: przód ud, tył ud, pośladki, łydki, korpus

(a) Stań prosto, hantle (2 x 5 kg) trzymając po bokach. Ściągnij łopatki, wypnij klatkę w przód.

(b) Zrób wykrok prawą nogą, aż udo będzie równoległe do podłoża. Dźwignij się do góry i od razu zrób wykrok drugą nogą. Powtarzaj. Każde 2 kroki to 2 powtórzenia.

REKLAMA

REKLAMA

 przysiad wykroczny, ćwiczenia na nogi fot. Mirosław Łuckoś

6. Przysiad wykroczny

Rób: 3 serie po 10 powtórzeń

Twój cel: przód ud, tył ud, pośladki, korpus

(a) Złap 2 hantle (po 5 kg) i stań prosto z prawą nogą opartą na podwyższeniu. Nogi trzymaj proste, hantle po bokach.

(b) Zginając prawą nogę w kolanie, obniż maksymalnie pozycję. Staraj się nie wykraczać kolanem poza palce stóp. Zatrzymaj na sekundę ruch (możesz też wykonać kilka powtórzeń pulsacyjnych), zanim wrócisz do pozycji startowej. W połowie serii zamień strony.

REKLAMA

ćwiczenia na nogi, martwy ciąg sumo fot. Mirosław Łuckoś

7. Martwy ciąg sumo

Rób: 3 serie po 10 powtórzeń

Twój cel: tył ud, pośladki, korpus

(a) Wypchnij biodra w tył i ugnij kolana, aby pochylić się do przodu i sięgnąć oburącz po stojący na podłożu kettlebell (10 kg). Złap go.

(b) Wyprostuj się, prowadząc kettle jak najbliżej osi ciała. W końcowej fazie ruchu napnij mocno cały tył ciała. Powoli wróć do startu (nie odkładaj kettla!).

REKLAMA

REKLAMA

ćwiczenia na nogi, martwy ciąg jednonóż fot. Mirosław Łuckoś

8. Martwy ciąg jednonóż

Rób: 2 serie po 12 powtórzeń

Twój cel: tył ud, pośladki, korpus + równowaga i stabilizacja

(a) Stań prosto, parę hantli (po 2 kg) trzymając po bokach. Przenieś ciężar ciała na lewą nogę.

(b) Pochyl się mocno do przodu, jednocześnie prowadząc za sobą prawą nogę, która powinna cały czas być w linii prostej z tułowiem. W połowie serii zamień strony.

(WH 05/2017)

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij