[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.1

Ćwiczenia na brzuch: wyzwanie Mirandy Kerr

Plank albo deska, bo obie nazwy funkcjonują z powodzeniem, to ćwiczenie, które angażuje do wysiłku całe Twoje ciało. A im więcej mięśni pracuje, tym więcej kalorii spalasz. Gotowa podjąć wyzwanie?

fot. Joe Seer 2015/shutterstock.com fot. Joe Seer 2015/shutterstock.com

Która z nas nie chciałaby mieć ciała jak modelki Victoria’s Secret? Oczywiście, mamy różne kanony piękna i cele, ale to nie zmienia faktu, że Aniołkom wspaniałej figury nie można odmówić. Miranda Kerr pochwaliła się ostatnio, że swoją zgrabną sylwetkę zawdzięcza „plankom” czyli popularnym deskom.

Ćwiczenie wykonuje codziennie, przez 10 minut. „Robisz deskę na boku, później tradycyjnie, następnie na drugą stronę. Włącz muzykę, będzie lżej. A Twoje ciało będzie pięknie wyrzeźbione” – powiedziała Kerr w rozmowie z magazynem Elle. Oczywiście, bez odpowiedniej diety nie masz co liczyć na spektakularne efekty, więc, skoro jesteśmy już przy Aniołkach Victoria's Secret, zobacz, jak o swoją figurę i dietę dba Heidi Klum.

REKLAMA

 

Deska jest jednym z naszych ulubionych ćwiczeń, które zmuszają do pracy wszystkie mięśnie, ale utrzymanie jej przez 10 minut stanowi nie lada wyzwanie. Na początek dobra wieść! Trenerka personalna Ashley Borden twierdzi, że jest to mało prawdopodobne, żeby Miranda utrzymywała pozycję deski przez 10 minut, bez żadnego odpoczynku. Prawdopodobnie robi krótkie pauzy, albo przynajmniej kładzie kolana na podłodze. Dobrze wiedzieć!

Mając to na uwadze, poprosiliśmy Borden, żeby przedstawiła nam wykonalny plan ćwiczeniowy, składający się z deski w różnych wersjach. „To ćwiczenie angażuje pośladki, mięśnie skośne brzucha, mięsień prosty brzucha, ramiona i plecy” – mówi trenerka. Jednak zanim zabierzesz się za wyzwanie, zobacz, czy wykonujesz deskę poprawnie.

Przyjmij pozycję pompki i zegnij lekko łokcie, by oprzeć ciężar ciała na przedramionach, a nie całych rękach. Twoje ciało powinno stworzyć prostą linię, od ramion aż do kostek. Zepnij mięśnie brzucha tak mocno, jakbyś chciała ochronić swoje wnętrzności przed mocnym ciosem.

Jeśli wciąż nie jesteś pewna, czy deska w Twoim wykonaniu jest perfekcyjna, zapoznaj się z 4 sekretami idealnej deski.

Wszystko już wiesz, zatem na podłogę i do dzieła!

Plan wyzwania:

1. Utrzymaj pozycję deski przez 20 sekund.

2. Obróć się w prawo (lewy łokieć pod barkiem, prawa ręka na biodrze) i znów wytrzymaj 20 sekund.

3. Powtórz to samo na lewą stronę (20 sekund).

4. Zrób 20 unoszeń bioder/mostków (połóż się na plecach, stopy na podłodze i unoś biodra, napinając mocno pośladki).

Powtarzaj przez 3 minuty albo dłużej! Znasz swoje ciało, więc jeśli czujesz, że dasz radę, działaj.

Tekst: Esther Crain, Jagoda Dziadul

WH

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij