Ćwiczenia na brzuch: trening Olgi Bołądź cz.1

Te ćwiczenia na brzuch sprawią, że tak jak Olga Bołądź nie będziesz potrzebowała dublerki do zdjęć z odsłoniętym brzuchem. Zobacz, jak wymodelować zgrabną sylwetkę ćwicząc systematycznie 3-4 razy w tygodniu.

płaski brzuch fot. shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Trening wykonuj na zmianę z drugim zestawem ćwiczeń 3-4 razy w tygodniu. Ćwiczenia rób jedno po drugim bez przerw między nimi, przez 30 sekund każde. Po zakończeniu obwodu odpocznij 2-3 minuty i powtórz całość 1-2 razy.  

rys. Mirosław Łuckoś
rys. Mirosław Łuckoś

Podciąganie nóg na piłce

Dłonie oprzyj na podłodze, a uda na piłce szwajcarskiej (a). Trzymając nogi i plecy wyprostowane, unieś biodra wysoko, tocząc piłkę (b). Wytrzymaj sekundę w tej pozycji i przetocz piłkę, wracając do pozycji wyjściowej. Powtarzaj dalej.  

rys. Mirosław Łuckoś
rys. Mirosław Łuckoś

Wykroki z podskokiem

Stań prosto, zrób krok, ustawiając jedną nogę przed drugą i obniż się tak, żeby kolana były zgięte do kąta prostego (kolano z przodu powinno być nad stawem skokowym) (a). Wybij się, wyskocz i w powietrzu zamień nogi (b). Obniż pozycję, schodząc do wykroku z drugą nogą z przodu, i znów wyskocz, zamieniając nogi. Ćwicz dalej.  

rys. Mirosław Łuckoś
rys. Mirosław Łuckoś

Pompki z dotknięciem stopy

Zrób pompkę (a), wyprostuj ręce i zbliż do siebie prawą dłoń i lewą stopę pod tułowiem (b). Dotknij buta i wróć do deski. Staraj się nie poruszać miednicą na boki. Powtórz drugą ręką i nogą. Pierwsze powtórzenie za Tobą.  

rys. Mirosław Łuckoś
rys. Mirosław Łuckoś

Skręty tułowia z taśmą

Stań lewym bokiem do wyciągu (lub taśmy oporowej zahaczonej o coś stabilnego) i złap oburącz uchwyt na wysokości barków (ręce wyprostowane) (a). Mocno angażując mięśnie korpusu, skręć tułów w prawo, ciągnąc koniec taśmy na drugą stronę ciała (b). Kontrolując ruch, wróć do startu. Po 15 s zmień stronę.  

rys. Mirosław Łuckoś
rys. Mirosław Łuckoś

Odwrotny scyzoryk

Usiądź na podłodze i złap równowagę, unosząc podudzia równolegle do ziemi, a ręce przed sobą. Złącz stopy. Plecy proste (a). Nie garbiąc pleców, obniżaj tułów i nogi do ziemi. Zatrzymaj ruch, kiedy pięty i barki będą tuż nad ziemią (b). Po chwili wróć do siadu. Piecze? Jeśli nie, to zaraz będzie.  

Zobacz także, co Olga Bołądź opowiedziała nam o sobie.

REKLAMA