[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.5

Ćwiczenia dla biegaczek [trening siłowy na dolne partie]

Biegasz? To świetnie! Będziesz zdrowsza, zgrabniejsza i szczęśliwsza. Między sesje biegowe wpleć trening siłowy. Dzięki temu osiągniesz lepsze wyniki w bieganiu i nie dopadnie Cię tak łatwo kontuzja.

ćwiczenia na nogi dla biegaczek

Trening siłowy bezsprzecznie zdobywa Oscara dla aktora drugoplanowego za mistrzowską rolę w spalaniu tłuszczu. Wzmacniając swoje ciało, na każdym biegu możesz dać z siebie więcej. Przegląd badań w „Journal of Strength and Conditioning Research” pokazał, że biegacze, którzy oprócz kardio dołączają elementy siłowe 2-3 razy w tygodniu, mają lepiej wyrzeźbione ciało i lepszą wydolność niż Ci, którzy tylko zaliczają kilometry.

Trening siłowy podkręca metabolizm o ok. 25% na kolejną godzinę, więc jeżeli spalisz 200 kcal przez 20 minut, przerzucając żelastwo, później stracisz jeszcze dodatkowo 50 kcal, nic nie robiąc (jeśli zależy Ci na maksymalnym spalaniu tłuszczu, najlepsze efekty da Ci bieganie w interwałach).

REKLAMA

Już nie mówiąc o tym, że silne mięśnie chronią przed kontuzjami. Więc zamiast gromadzić zapasy na zimę, leżąc ze skręconą kostką, możesz te zapasy spalać, nie czekając na sezon bikini.

Badania opublikowane w „Clinical Biomechanics” wykazały, że biegaczki, które przez 6 tygodni wzmacniały dolne partie ciała (ćwiczenia znajdziesz niżej), zwiększyły moc swojego kroku biegowego i odporność na kontuzje – głównie bioder i kolan. Wg badań najlepsze efekty w spalaniu tłuszczu daje łączenie treningu siłowego z kardio. Dzięki dźwiganiu żelastwa lub nawet tylko swojej masy możesz kształtować konkretne partie ciała, ale wciąż musisz dołożyć do tego kardio, by wydobyć wypracowane kształty spod warstwy tłuszczu.

Zestaw ćwiczeń na dolne partie

  • Przydadzą Ci się 2-5-kilogramowe hantle i taśma oporowa.
  • Zrób 3 serie po 12-15 powtórzeń (chyba że jest zalecone inaczej) 2 razy w tygodniu.
  • Odpocznij 30 s między seriami.

Martwy ciąg na jednej nodze

Trzymając hantle w dłoniach, stań na jednej nodze. Pochyl prosty tułów, obniżając ciężarki do ziemi, a nogę przenosząc za siebie. Wróć do pionu i powtarzaj.

Krok w bok z taśmą

Owiń taśmę wokół kostek i rozstaw stopy na szerokość bioder, by zwiększyć opór (palce skieruj w przód). Dostaw prawą stopę bliżej lewej. Odstaw lewą dalej i idź tak 15 kroków w bok. Zmień kierunek na kolejne 15 kroków. Zrób 3 takie serie.

Marsz w leżeniu

Połóż się na plecach, zegnij kolana i oprzyj stopy płasko. Unieś biodra, by tworzyły prostą linię z tułowiem i udami. Przyciągnij jedno kolano do klatki piersiowej, nie obniżając bioder. Opuść stopę i unieś drugą nogę. To jedno powtórzenie, czas na kolejne.

Unoszenie nóg

Połóż się na plecach, ręce wzdłuż ciała, grzbietem do podłogi. Napnij mięśnie brzucha i unieś proste nogi do pionu. Powoli opuść je niżej, maksymalnie kilkanaście cm nad ziemię. Powtarzaj takie wahadło dalej.

WH 12/2017

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij