REKLAMA

Słuchawki Creative Outlier Active V2 – wsłuchaj się w siebie na treningu

Creative Outlier Active V2 to lekkie bezprzewodowe douszne słuchawki, które mają za zadanie wytrzymać niedogodności treningowe, a przy tym trzymać się w uszach bezpiecznie i komfortowo, nie odwracając naszej uwagi od ćwiczeń.

Roksana Słupek fot. Marco Angius
Roksana Słupek, mistrzyni Polski 2020 w triathlonie na dystansie olimpijskim

Wiecznie splątane przewody słuchawek przestały być problemem kiedy na rynek wkroczyły słuchawki bezprzewodowe. Pojawił się za to kłopot z ich znalezieniem w torbie treningowej. I nie ma co stereotypowo winić damskiej przeładowanej torebki za znikanie wkładek dousznych w czeluściach kieszeni, komór czy runa leśnego – takie dwie pchełki z głośnikami potrafią zaskakująco dobrze się ukryć nie tylko w uchu. Ciągłe poszukiwania zaginionych wkładek dousznych i ryzyko zgubienia jednej gdzieś w klubie fitness czy na ścieżce biegowej sprawiają, że wciąż jest wiele miłośniczek słuchawek bezprzewodowo łączących się ze źródłem muzyki, ale jednak połączonych ze sobą kabelkiem.

Słuchawki Creative Outlier Active V2 mat. prasowe Creative

Nic dziwnego – dość mamy poszukiwań zatyczek kolczyków, które notorycznie zahaczają się podczas przebiórek w szatni. Najnowszy model spełniający to kryterium – Creative Outlier Active V2 jest dedykowany osobom aktywnym i ma dodatkowo wbudowane w zewnętrznej części słuchawek magnesy, dzięki którym można je połączyć, wsadzić do pokrowca (będącego w zestawie woreczka) lub kieszeni plecaka bez obaw, że się przemieszczą i poplączą (kabel jest też płaski, co dodatkowo utrudnia jego zaplątywanie).

Odporność i komfort

Creative Outlier Active V2 to lekkie bezprzewodowe douszne słuchawki, które mają za zadanie wytrzymać niedogodności treningowe, a przy tym trzymać się w uszach bezpiecznie i komfortowo, nie odwracając naszej uwagi od ćwiczeń. Ich design i czarne wykończenie sprawia, że wyglądają stylowo i dość elegancko jak na model sportowy, ale zdecydowanie mają wyczynowe zacięcie. Outlier Active V2 spełniają normę IPX5 (o poziom wyższą od poprzedników), co oznacza, że są odporne na pot oraz zachlapania wodą – przetrwają więc bez uszczerbku sesję HIIT i interwały przy jesiennej mżawce, ale wskakując do wanny lepiej nie zapomnieć ich zdjąć. Taki certyfikat jest niezbędny jeżeli szukamy słuchawek treningowych.

Słuchawki Creative Outlier Active V2 mat. prasowe Creative

Obowiązkowe jest też porządne trzymanie w uszach, które gwarantuje nieskrępowany dynamiczny i swobodny ruch. W tym modelu producent dostarcza w zestawie 3 rozmiary bardzo miękkich silikonowych wkładek i dodatkowo 2 rodzaje końcówek zabezpieczających korpus, które stabilizują je w uszach. Jedne z nich mają dodatkowy gumowy element, dopasowujący się do  małżowiny usznej i rzeczywiście warto go używać jeśli tylko dobrze leży w naszych uszach, bo oprócz mocniejszego trzymania, jest też dodatkowym zabezpieczeniem przed wysunięciem się głośników.

Obsługa

Przewód łączący słuchawki wydaje się być długi (ma ponad pół metra), ale dzięki prostemu elementowi łączącemu go z tyłu w pętlę, łatwo można tę długość skrócić, dostosowując ją do naszych potrzeb i to rozwiązanie polubią osoby, które nie czują się komfortowo ze sztywnym pałąkiem czy kabelkiem napiętym na karku przy każdym ruchu „na styk”. Kilka cm poniżej prawej słuchawki umieszczono panel sterowania - kontroler z włącznikiem, mikrofonem, przyciskami regulacji głośności i wejściem microUSB służącym do ładowania sprzętu. Wydaje się być spory, ale nie czuć jego ciężaru (całe słuchawki ważą kilkanaście gramów, więc są lżejsze niż wyglądają na pierwszy rzut oka). Pozwala on sterować muzyką i odbierać połączenia. Pod względem technicznym słuchawki mają rozwiązania, które są obecnie standardem, ale na treningu więcej bajerów przecież nie potrzeba.

Obsługa jest bardzo intuicyjna, więc zamiast wyczerpującej instrukcji obsługi wystarczający jest schematyczny rysunek prawidłowego zakładania słuchawek umieszczony na opakowaniu. O połączeniu z telefonem za pomocą Bluetooth informuje migająca na niebiesko diodka.

Bateria w zależności od częstotliwości treningów, warunków otoczenia i głośności powinna starczyć na aktywny tydzień lub ponad tydzień, ale jeśli chcesz słuchać też muzyki w trakcie regeneracji, to ładować po prostu trzeba będzie je częściej (na szczęście nie trwa to długo).

Brzmienie

Silikonowe tipy (końcówki wkładek dousznych) wyciszają dźwięki otoczenia i przy odpowiednio dobranych rozmiarach wkładek naprawdę solidnie izolują od nich. To z jednej strony pozwala zanurzyć się w ulubionych dźwiękach i dać pochłonąć pracy nad swoim ciałem, ale z drugiej strony trzeba na to zwrócić uwagę pod kątem bezpieczeństwa jeśli uprawiamy sport na zewnątrz w ruchliwym otoczeniu. Plusem dobrego „siedzenia” wkładek jest to, że nie zmuszają współlokatorki do słuchania naszej playlisty, pozostawiając brzmienia w naszych błonach bębenkowych. Outlier Active V2 to niezłe brzmienie w dobrej cenie. Jeżeli zależy nam na dynamicznych rytmach w uszach (dosłownie – bo co nam z rytmów, które brzmią w wypadającej słuchawce), to więcej nie trzeba. Słuchawki mimo dobrego wygłuszenia otoczenia może nie dostarczą nam wrażeń muzycznych jak najlepsze sale koncertowe, ale nie taki jest ich cel. Creative Outlier Active V2 mają pomóc nam podnieść się z kanapy, dodać energii i zmotywować w trudnych momentach na treningu. Słuchawki te są przeznaczone do playlist treningowych i mają odpowiednie tony do takich energetycznych utworów. Można śmiało powiedzieć, że relacja brzmienia do ceny jest odpowiednia.

Słuchawki w dobrej cenie możesz kupić np. w sklepie tripower.pl

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA