Coregasm jest technicznym określeniem orgazmu wywołanego wysiłkiem fizycznym. Powoduje go zwiększony przepływ krwi w dolnej części brzucha, dnie miednicy i wewnętrznych udach. Szybkie i rytmiczne ćwiczenia wyczerpują te partie mięśni na tyle, że dochodzi w nich do przyjemnego rozluźnienia przypominającego orgazm”, tłumaczyła Jenni Russell założycielka Pelvic Floor Secret.
Naukowcy o coregasmie
Ten cały coregasm brzmi jak zwykły chwyt marketingowy, którego używają kluby fitness tylko po to, aby sprzedać jak największą liczbę karnetów. Otóż okazuje się, że w tym przypadku marketing nie ma nic do tego. Coregasm to zjawisko, nad którym pracują naukowcy już od lat 50. Pierwsza notatka na ten temat pojawiła się w roku 1953. Seksuolog Alfred Kinsey w swojej pracy Sexual Behavior in the Human Female pisał, że aż 5% kobiet, z którymi rozmawiał, potwierdziło odczuwanie orgazmu podczas treningu.
Dane, które opublikował Kinsey stały się podstawą dla kolejnych badań. Jak się okazuje coregasm jest dość często spotykanym zjawiskiem. W opublikowanym kilka lat temu czasopiśmie Sexual and Relationship Therapy przez Indiana University pojawiły się bardzo ciekawe statystyki, a mianowicie na 530 ankietowanych kobiet 246 potwierdziło, że co najmniej raz doświadczyły coregasmu. Warto zauważyć, że zdecydowana większość z nich posiadała partnerów i nie skarżyły się na brak współżycia seksualnego.
Czy każdy może doświadczyć orgazmu podczas ćwiczeń?
Zjawisko coregasmu nie zostało jeszcze w pełni wyjaśnione i wymaga dodatkowych badań. Jak dotąd, wiemy, że orgazmu podczas ćwiczeń doświadczają zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Jednak zdecydowanie częściej jest on odczuwany przez płeć żeńską.
Różnice między zwykłym orgazmem a coregasmem
Kiedy pierwszy raz usłyszałam o coregasmie, od razu zaczęłam się zastanawiać nad tym, co go powoduje oraz czy rządzi się tymi samymi prawami, co szczytowanie w łóżku. Kobiety, którym udało się go doznać, twierdzą, że jest to bardzo podobne uczucie, lecz nie tak bardzo intensywne, jak orgazm waginalny. Niektóre panie twierdzą też, że coregasm nie powoduje przyjemnego przypływu ciepła i delikatnych dreszczy, jak w przypadku orgazmu podczas seksu.
A jak wygląda coregasm u mężczyzn?
Mężczyźni zapytani o ich odczucia związane z coregasmem zwykle mówili o nim jako lepszym niż orgazm podczas masturbacji, ale gorszym od tego, który przeżywają z partnerką. Co więcej, „coregasm” u mężczyzn nie zawsze idzie w parze z erekcją. Zdarzały się jednak sytuacje, w których dochodziło do niespodziewanego wytrysku podczas konkretnych ćwiczeń.
Komentarze
~Ja, 2020-07-12 11:18:36
~robsand, 2019-12-20 18:49:01
Potwierdzenie zgłoszenia naruszenia regulaminu
Czy zgłoszony wpis zawiera treści niezgodne z regulaminem?
Potwierdzenie zgłoszenia naruszenia regulaminu
Czy zgłoszony wpis zawiera treści niezgodne z regulaminem?