Buty idealne na szlak

Całodniowa wycieczka za miasto potrafi zresetować ciało i umysł po całym tygodniu gonitwy i wyzwań. W butach Merrell MQM 3 będziesz pewniej stawiała kroki, a stopy nie będą Cię boleć nawet po długiej wyprawie.

Merrell MQM 3 - buty trekkingowe Piotr Pflegel/MPP

Do marszu i do biegu

Jednodniowe piesze wycieczki mają tę zaletę, że nie wymagają wielkiego przygotowania fizycznego, ani ciężkiego sprzętu. W pieszych wedrówkach wśród łąk, lasów i po górskich szlakach najważniejszą rolę odgrywają buty. Niskie buty hikingowe są lekkie i zapewniają komfort podczas długiego marszu. Można w nich również biegać, co ucieszy zwłaszcza speed hikerów, którzy potrzebują butów jak najlżejszych, ale dalej o profilu terenowym.

Merrell MQM 3 - buty trekkingowePiotr Pflegel/MPP

Przyczepna podeszwa

Hiking czy speed hiking, w którym część trasy pokonuje się biegiem, wymaga butów o podeszwie dopasowanej do różnego rodzaju terenu. Właśnie taka jest w modelu MQM 3 firmy Merrell. Podeszwa Vibram® MegaGrip® sprawdzi się i na sudeckich ścieżkach, i na tatrzańskich szlakach. But chroni również stopę – poduszka powietrzna Merrell® Air Cushion w pięcie i wkładka z pianki EVA amortyzują wstrząsy, a dodatkowa wkładka Rock Plate między podeszwą wewnętrzną a zewnętrzną chroni stopę przed kamieniami i ostrymi elementami podłoża. W efekcie podeszwa środkowa bardzo dobrze pochłania uderzenia, zapewnia stopie stabilizację i ułatwia jej prawidłowe przetaczanie, co jest istotne zwłaszcza podczas biegu.

Merrell MQM 3 - buty trekkingowePiotr Pflegel/MPP

Przewiewna cholewka

Cholewka została wykonana z siateczki TPU, która umożliwia wentylację stopy, a gumowe zabezpieczenie z przodu buta ma za zadanie chronić palce. Długi język i wydłużone sznurowanie powodują, że piach i kurz nie dostają się do środka. No i ten design!

MQM 3 MERRELL MQM oznacza Moving Quickly over Mountains, a 3 – już trzecią wersję tego modelu. To buty wielozadaniowe: do marszu, biegu i wędrówek po górach.
MQM 3 i inne modele hikingowe dostępne są na stronie merrell.pl

Zobacz również: