Buty do biegania z recyklingu [gadżet miesiąca]

Chociaż w butach stosuje się już kosmiczne technologie, to wciąż jeszcze same za nas nie biegają. Na szczęście. Dostarczają za to coraz lepszych wrażeń z biegu.

sprzęt miesiąca Producent

Piankowa rewolucja nie zakończyła poszukiwań coraz doskonalszych rozwiązań dla biegaczy. Adidas poświęcił lata na badania i zbieranie doświadczeń, doskonaląc podeszwę wykonaną w 3D. Podeszwa środkowa modelu adidas 4DFWD łączy w sobie kształt kokardy i strukturę siatki. Układ struktury podeszwy sprawia, że rozpręża się do przodu pod pionowym naciskiem, ma też niwelować utratę energii i dawać uczucie unoszenia się nad ziemią. Może nie jest to lot w kosmos, ale komfort jest zauważalny. W porównaniu do poprzedniej generacji podeszew 4D opór odczuwany przez biegacza jest o 15% niższy, a ekonomia biegu bardzo podobna do popularnego modelu Ultraboost. Bezszwowa, skarpetkowa cholewka wykonana jest w 50% z materiałów pochodzących z recyklingu. Model nie zawiera nowo wyprodukowanego poliestru.

adidas, cena: 849 zł, adidas.pl

Rzeczy do rzeczy: Komfortowy outdoor

Na upały

sprzęt miesiącaProducent

Szybkoschnąca koszulka Zero Ice Cirro-Cool ma technologię obniżającą temperaturę materiału, by zapewnić uczucie chłodu, i UPF 50 blokującą większość szkodliwego promieniowania UV.

Columbia, 199 zł

W trudny teren

sprzęt miesiącaProducent

Kultowe buty turystyczne w nowej odsłonie sięgają po rozwiązania znane z butów do biegania w terenie. X Ultra 4 z GORE-TEX są niskie, lekkie, elastyczne, a przy tym stabilne i przyczepne.

Salomon, 659 zł

Przeciw owadom

sprzęt miesiącaProducent

W serii ubrań dla podróżników Bug Barrier zastosowano w tkaninach permetrynę, która ma właściwości odstraszające komary, kleszcze i inne owady.

Royal Robbins, 449 zł

REKLAMA