Buduj formę z adidas Runners w Warszawie i Poznaniu

Bieganie to sport indywidualny, który najlepiej uprawiać… w grupie. Niezależnie od tego czy dopiero chcesz zacząć biegać czy próbujesz złamać kolejną życiówkę, społeczność adidas Runners jest po to, żeby Cię wspierać. Od teraz już nie tylko w Warszawie, ale i w Poznaniu.

Adidas fot. materiały prasowe

Siła grupy adidas Runners

adidas Runners to globalna społeczność biegowa, która oferuje bezpłatne treningi biegowe (a przy okazji o wiele więcej). Od 2017 roku funkcjonuje w Warszawie pod szyldem adidas Runners Warsaw, a już 9 kwietnia startuje również w Poznaniu. Inicjatywa ta to przede wszystkim tworzący ją ludzie, ale też niezwykłe miejsca. W Warszawie, do tej pory na Powiślu, a już od września w nowej lokalizacji w samym centrum znajduje się dostępna bezpłatnie dla wszystkich chętnych baza, która oferuje nie tylko treningi biegowe, ale także zajęcia ogólnorozwojowe, funkcjonalne, taneczne czy zajęcia jogi. Wszystko to pod okiem profesjonalnych trenerów, a nawet z dostępem do konsultacji dietetycznych oraz porad fizjoterapeuty. Osobiście przekonałam się, że siedziba adidas Runners to jedyne takie połącznie siłowni, klubu fitness, miejsca spotkań, warsztatów, wydarzeń tematycznych i imprez. Wszystko, co sprzyja temu, by biegacze mieli wiele okazji do świętowania. Jak mówią organizatorzy: „Misją projektu jest tworzenie środowiska, w którym można komfortowo trenować, spotykać się i nawzajem inspirować, by być jeszcze lepszym biegaczem, sportowcem a w konsekwencji także lepszym człowiekiem. Trenujący nie ścigają się ze sobą, a biegają razem, motywując się do przekraczania swoich granic i ustanawiania nowych rekordów życiowych”.

Adidasfot. materiały prasowe

Otwarcie adidas Runners Poznań

Lokalne społeczności adidas Runners znajdują się w ponad 50 miastach na całym świecie. Właśnie dołącza do nich Poznań, który jest drugim po Warszawie takim miejscem w Polsce. Pierwszy trening w Poznaniu odbędzie się już 9 kwietnia, a w ramach rozpoczęcia działalności 23 kwietnia zorganizowany zostanie dzień otwarty. Trenerzy zapraszają do Parku Sołackiego o godzinie 11:00, zbiórka przy muralu na Sołaczu przy wiadukcie. Szczegóły zapisów oraz plan na kolejne treningi można znaleźć w zakładce społeczności na stronie adidas.pl oraz na grupie adidas Runners Poznań na Facebooku. Zebrani goście wyruszą na trening biegowy dostosowany do potrzeb każdego, nawet najbardziej początkujących. Po biegu przyjdzie czas na odpoczynek i pizzę przy muzyce młodego i zdolnego poznańskiego DJ'a. Podczas spotkania kapitan adidas Runners Poznań - Szymon Bytniewski opowie więcej o nowej poznańskiej społeczności biegowej. Każdy z gości będzie miał okazję porozmawiać z trenerami i dowiedzieć się więcej jak dołączyć do społeczności oraz w ilu zajęciach wziąć udział, aby otrzymać koszulkę adidas Runners Poznań. Na wydarzeniu każdy uczestnik dostanie limitowaną edycję akcesoriów z możliwością ich customizacji na warsztatach przygotowanych przez lokalną ekipę Dr Shoes.

Podczas otwarcia będzie można też poznać osobiście skład trenerski. Kapitanem adidas Runners Poznań jest Szymon Bytniewski - biegacz i trener PZLA, Unii Swarzędz i AZS Poznań, wnuk utytułowanego polskiego lekkoatlety Edwarda Motyla. Kadrę trenerską uzupełnią też Łukasz Nowak (biegacz, który jest byłym chodziarzem, 6. zawodnik Igrzysk Olimpijskich w Londynie) i Dominika Lazar (lekkoatletka specjalizująca się w czasach studenckich w biegu na 1500 metrów).

Nowości w adidas Runners Warsaw dla biegaczek

Warszawska społeczność do tej pory gromadziła się wokół lokalu a ulicy Solec 38, a 22 kwietnia rozpocznie swoje przenosiny z warszawskiego Powiśla do nowej lokalizacji. Od września nowa baza będzie mieścić w samym centrum Warszawy, gdzie jak zapowiadają organizatorzy, na uczestników treningów indoor czeka sala z widokiem na Pałac Kultury. Do tego czasu treningi będą się odbywały na świeżym powietrzu w różnych częściach Warszawy, a także online na FB grupie grupie adidas Runners Warsaw.

Przeprowadzka to nie jedyna nowość dla warszawskiej społeczności. Powstają też dwie nowe inicjatywy, które wyznaczą kierunek zmian i nowych działań adidas Runner Warsaw – GRL Squad oraz Speed Squad. Pierwsza startuje już 11 kwietnia i skierowana jest do kobiet. Zakłada 4 dedykowane treningi po okiem doświadczonych trenerek w tygodniu, które umożliwią biegaczkom rozwój i utrzymanie motywacji (bonus: po 10 wspólnych treningach jest możliwość otrzymania specjalnej koszulki):

  • Poniedziałek - Girls Run na 8 km
  • Wtorek - GRL Energy: trening sprawnościowy
  • Czwartek - My First Run na 5 km
  • Sobota - My First Run na 5 km

Druga nowa grupa to Speed Squad, stworzona dla bardziej zaawansowanych biegaczek i biegaczy, którzy będą napędzać się do uzyskania jak najlepszych wyników podczas nadchodzących zawodów, takich jak Nocny adidas Półmaraton Praski czy Berlin City Night. Grupa będzie miała dedykowanego trenera oraz specjalny trening w soboty na stadionie Skry i plan treningowy na resztę tygodnia. Udział w 5 treningach pozwoli na otrzymanie dedykowanej koszulki. Pierwszy trening startuje już 16 kwietnia.

Jak dołączyć do grupy adidas Runners?

Społeczność adidas Runners jest otwarta dla wszystkich i łączy ludzi o różnych zainteresowaniach, zawodach, ale z tą samą pasją – pasją do sportu, a przede wszystkim do biegania. To odpowiednie miejsce zarówno początkujących biegaczek i biegaczy, osób chcących poprawiać swoje wyniki, jak również zainteresowanych zajęciami ogólnorozwojowymi. Zapisy na bezpłatne treningi są możliwe przez aplikację adidas Running, a więcej informacji na temat treningów, trenerów i nadchodzących wydarzeń można znaleźć na grupach adidas Runners Warsaw oraz adidas Runners Poznań i na stronie internetowej adidas Runners.