[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Bolesność mięśni – 5 sposobów na regenerację po treningu

Znamy skuteczne patenty, dzięki którym unikniesz zakwasów i bólu mięśni po zawodach lub ostrych treningach. Sprawdź poparte badaniami naukowymi sposoby na bolesność mięśni.

bolesność mięśni po treningu sposoby fot. shutterstock.com

1. Roluj się

Jeśli chcesz, żeby tylko medal, a nie obolałe mięśnie przypominały Ci o nowym rekordzie, łap za roller. 20 minut rolowania na piankowym wałku przynosi nogom ulgę nawet na 72 godziny po starcie. Zobacz, jak obchodzić się z wałkiem i sprawdź nasze ćwiczenia z rollerem.

2. Zatrzymuj się

Nawet jeśli zasłużyłaś, by po wielu kilometrach zasiąść w fotelu, to nie przedłużaj tego lenistwa. Stawiaj na aktywną regenerację – Twoje mięśnie szybciej odzyskają siły na spacerze niż na kanapie. Możesz też udać się na jogę lub stretching z przyjaciółką.

REKLAMA

3. Noś obcisłe

Nie zwykłe lajkry, tylko specjalne kompresyjne legginsy lub podkolanówki. Zrezygnuj z luzu 24 godziny po intensywnym wysiłku, a odczujesz ulgę od bólu i Twoje mięśnie szybciej wrócą do formy.

4. Pij kawę

Naukowcy donoszą, że dwie filiżanki z kofeiną na godzinę przed wyciskiem zmniejszają ból „po”. A dietetycy przypominają, że bita śmietana z syropem to deser – kawa powinna mieć kolor czarny. Zwykła „mała czarna” to tylko 1 kcal. Nim zaczniesz ją pić dzbankami, zobacz lepiej ile kawy powinnaś pić dziennie.

5. Wypij piwko

Już na starcie marzysz o zimnym piwie za metą? Dobre wieści: po zdobyciu życiówki piwo nawodni Cię lepiej niż woda. Pod warunkiem że będzie bezalkoholowe. Węglowodany i elektrolity plus szczypta soli (np. z orzeszków) - tego właśnie Ci potrzeba. Procenty odwadniają, hamują regenerację i są bardzo kaloryczne. A piwo bezalkoholowe wzmacnia nawet odporność biegaczy. Wybór jest prosty.

WH 06/2017

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij