Bez wstawania z krzesła [15 minut do formy]

Czas na przerwę. Tym razem nie na kawę, ale także na pobudzenie. I nie musisz nawet wstawać od biurka.

kobieta stojąca na krześle Munetaka Tokuyama
Utknęłaś w pracy? Te ćwiczenia dodadzą Ci energii, ale nie zrujnują makijażu.

Według wyliczeń naukowców jeden papieros skraca życie o 11 minut, a godzina siedzenia średnio nawet o 22 minuty. Nawet jeśli w ciągu dnia zaliczysz trening, to za mało, żeby cofnąć zabójczy efek siedzenia. Dlatego, siedząc długo przed komputerem, staraj się ruszać czymś więcej niż tylko palcami po klawiaturze. Zrób sobie krótką przerwę (wystarczy 5 minut!) i wypełnij ją tym treningiem.

Ćwicz po kolei, wykonując każdy ruch przez 60 sekund.

Beth Bischoff

Uginanie rąk

Jeżeli Twoje krzesło jest na kółkach, zablokuj je o ścianę. Siedząc, złap się krawędzi siedziska (dłonie nieco szerzej niż biodra). Unieś pośladki, dźwigając swój ciężar na rękach. Wyprostuj nogi przed sobą A . Ugnij łokcie, kierując je do tyłu, i obniż biodra, aż łokcie znajdą się na poziomie barków B . Odepchnij się, wracając w górę. Powtarzaj.

Beth Bischoff

Przysiad

Usiądź prosto na krawędzi krzesła, stopy oprzyj płasko na ziemi na szerokość bioder. Wyprostuj ręce przed sobą, wnętrza dłoni obróć do podłogi A . Unieś pupę z siedziska, tak żeby Twoje biodra zawisły nad krzesłem przez 3 sekundy B . Wyprostuj się, napinając pośladki, usiądź i powtarzaj.

Beth Bischoff

Pompka

Stań twarzą do biurka. Oprzyj dłonie na jego krawędzi, rozstaw je na szerokość barków. Cofnij stopy, aż całe ciało ustawi się w linii prostej A . Uginając łokcie, zbliż klatkę piersiową do biurka, aż barki znajdą się na wysokości łokci B . Zatrzymaj się w tej pozycji na 2-3 sekundy i wyprostuj ręce. Kontynuuj.

Beth Bischoff

Prostowanie nóg

Usiądź prosto na swoim krześle i oprzyj dłonie na bokach lub z tyłu siedziska. Wyprostuj lewą nogę przed sobą, tak żeby znalazła się równolegle do podłogi, na wysokości biodra A . Napnij mięśnie czworogłowe (te z przodu uda) i, wykorzystując siłę zginaczy biodra, unieś całą nogę nieco wyżej B . Obniż ją i powtarzaj przez 30 s. Zmień ćwiczącą nogę na kolejne 30 s.

ZOBACZ TEŻ: Szybka forma bez siłowni [trening w 15 minut]

REKLAMA