[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.1

Barre workout - na czym polega, wrażenia [redaktorki WH testują]

Barre workout, czyli połączenie baletu i fitnessu to trening, który angażuje całe ciało. Pozwala spalić tłuszcz, wzmocnić mięśnie i uelastycznić sylwetkę. Nasza redaktorka postanowiła sprawdzić, czy rzeczywiście barre workout to ciekawa propozycja zajęć fitnessowych.

Barre workout na czym polega redaktorki Womens Health testują fot. Kamil Majdański

Barre workout – skąd się wziął

Barre Workout to inaczej trening przy drążku baletowym (barre po angielsku oznacza drążek). Jego pomysłodawczynią jest amerykańska tancerka i trenerka gwiazd Mary Helen Bowers, która przygotowywała samą Natalie Portman do głównej roli w filmie „Czarny łabędź". Jej pomysł połączenia treningu z baletem szybko zyskał popularność na całym świecie.

Ćwiczenia są płynne, ale dynamiczne. Kontrolujesz każdy centymetr ciała. Czujesz się kobieco, chociaż pracujesz ciężko jak w siłowni.

REKLAMA

Barre workout – na czym polega

Barre workout pozwala choć trochę spełnić marzenie z dzieciństwa, by włożyć tutu, unieść nogę nad głowę i wyglądać przy tym jak łabądź. Ten trening łączy w sobie elementy baletu, pilatesu i jogi. To wbrew pozorom naprawdę intensywny i efektywny trening. Podczas ćwiczeń wykorzystujesz siłę własnego ciała. Oprócz drążka nie potrzebujesz żadnego sprzętu. A jeśli trening wykonujesz w domu, drążek możesz zastąpić np. krawędzią krzesła, parapetu lub stołu.

Barre workout – efekty

Ten trening wysmukla całe ciało, poprawia elastyczność i wzmacnia mięśnie głębokie. Idealny jeśli chcesz zrzucić zbędny tłuszczyk, wzmocnić brzuch i popracować na pięknymi ramionami i smukłą sylwetką.

Nasza testerka

Patrycja Dudzisz, redaktorka działu Uroda w Women’s Health. We wrześniu urodziła synka i bardziej niż treningu potrzebowała chwili tylko dla siebie. Postanowiła przetestować barre workout.

Wrażenia

Szybko odzyskałam figurę po ciąży, ale wciąż brakuje mi jędrności i doskwiera mi ból pleców. Koleżanka doradziła mi barre – i miała rację. Zajęcia pozwalają odzyskać świadomość swojego ciała i poprawiają postawę, którą ciąża mocno zmienia. Nie spodziewałam się, że stojąc praktycznie w miejscu, można się spocić, a już po kwadransie trzęsły mi się nogi.

Barre workout – co warto wiedzieć przed zajęciami

Zajęcia odbywają się przy dynamicznej muzyce, więc nie musisz być fanką klasyki. Nie wymagają baletowych umiejętności (chociaż zdziwisz się, jak wysoko potrafisz unieść nogę) ani wbijania się w lajkrowe body. Są bezpieczne dla stawów.

WH 03/2017

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij