Barre workout - na czym polega, wrażenia [redaktorki WH testują]

Barre workout, czyli połączenie baletu i fitnessu to trening, który angażuje całe ciało. Pozwala spalić tłuszcz, wzmocnić mięśnie i uelastycznić sylwetkę. Nasza redaktorka postanowiła sprawdzić, czy rzeczywiście barre workout to ciekawa propozycja zajęć fitnessowych.

Barre workout na czym polega redaktorki Womens Health testują fot. Kamil Majdański
fot. Kamil Majdański

Barre workout – skąd się wziął

Barre Workout to inaczej trening przy drążku baletowym (barre po angielsku oznacza drążek). Jego pomysłodawczynią jest amerykańska tancerka i trenerka gwiazd Mary Helen Bowers, która przygotowywała samą Natalie Portman do głównej roli w filmie „Czarny łabędź". Jej pomysł połączenia treningu z baletem szybko zyskał popularność na całym świecie.

Ćwiczenia są płynne, ale dynamiczne. Kontrolujesz każdy centymetr ciała. Czujesz się kobieco, chociaż pracujesz ciężko jak w siłowni.

Barre workout – na czym polega

Barre workout pozwala choć trochę spełnić marzenie z dzieciństwa, by włożyć tutu, unieść nogę nad głowę i wyglądać przy tym jak łabądź. Ten trening łączy w sobie elementy baletu, pilatesu i jogi. To wbrew pozorom naprawdę intensywny i efektywny trening. Podczas ćwiczeń wykorzystujesz siłę własnego ciała. Oprócz drążka nie potrzebujesz żadnego sprzętu. A jeśli trening wykonujesz w domu, drążek możesz zastąpić np. krawędzią krzesła, parapetu lub stołu.

Barre workout – efekty

Ten trening wysmukla całe ciało, poprawia elastyczność i wzmacnia mięśnie głębokie. Idealny jeśli chcesz zrzucić zbędny tłuszczyk, wzmocnić brzuch i popracować na pięknymi ramionami i smukłą sylwetką.

Nasza testerka

Patrycja Dudzisz, redaktorka działu Uroda w Women’s Health. We wrześniu urodziła synka i bardziej niż treningu potrzebowała chwili tylko dla siebie. Postanowiła przetestować barre workout.

Wrażenia

Szybko odzyskałam figurę po ciąży, ale wciąż brakuje mi jędrności i doskwiera mi ból pleców. Koleżanka doradziła mi barre – i miała rację. Zajęcia pozwalają odzyskać świadomość swojego ciała i poprawiają postawę, którą ciąża mocno zmienia. Nie spodziewałam się, że stojąc praktycznie w miejscu, można się spocić, a już po kwadransie trzęsły mi się nogi.

Barre workout – co warto wiedzieć przed zajęciami

Zajęcia odbywają się przy dynamicznej muzyce, więc nie musisz być fanką klasyki. Nie wymagają baletowych umiejętności (chociaż zdziwisz się, jak wysoko potrafisz unieść nogę) ani wbijania się w lajkrowe body. Są bezpieczne dla stawów.

WH 03/2017

REKLAMA