Balet + ciężary - nietypowe połączenia treningowe

Połączenie brutalnego dźwigania ciężarów z subtelnym baletem zaowocuje smukłym i umięśnionym ciałem. Spróbuj i ciesz się piękną sylwetką oraz perfekcyjnym balansem.

nietypowe połączenia treningi fot. Getty Images
fot. Getty Images

Połączenie: balet + ciężary

CO: Trening oporowy z małym ciężarem, inspirowany ruchami wywodzącymi się z baletu.

JAK: Podane ćwiczenia połącz w obwód. Zalicz wszystkie, odpoczywając 30 sekund pomiędzy nimi. Zrób 3-5 obwodów.

DLACZEGO: Każdy ruch to wyzwanie dla Twoich mięśni i balansu. Efekt główny to smukłe i jędrne ciało, a uboczny – zero kontuzji zimą. 

nietypowe połączenia treningifot. Lizzy Thomas
fot. Lizzy Thomas

1. Wykrok baletnicy

Mięśnie: Uda, pośladki, ramiona

Rób: 2 x 16 powtórzeń

(a) Trzymając w obu rękach hantelki (1 kg), stań prosto, stopy razem, ręce po bokach. Cofnij prawą stopę i dźwignij się na palce, jednocześnie pochylając się do przodu i unosząc za siebie proste ręce. (b) Schodząc do przysiadu wykrocznego, ugnij mocno łokcie, a następnie wstań, dynamicznym ruchem prostując ręce. Zrób po 16 powtórzeń na obie strony.

nietypowe połączenia treningifot. Lizzy Thomas
fot. Lizzy Thomas

2. Unoszenie nogi za siebie

Mięśnie: Korpus, pośladki, tył ud

Rób: 2 x 16 powtórzeń

(a) Pochyl się do przodu, na oparciu krzesła ułóż przedramiona. Upewnij się, że masz proste plecy w pozycji równoległej do podłoża, a biodra znajdują się dokładnie nad kostkami. Unieś lewą piętę, ugnij delikatnie lewe kolano, wyprostuj za siebie prawą nogę, palce wyciągnięte dotykają podłoża. (b) Unieś prawą nogę, aż z tułowiem utworzy linię prostą. Powoli wróć do startu.

nietypowe połączenia treningifot. Lizzy Thomas
fot. Lizzy Thomas

3. Całe ciało w górę

Mięśnie: Całe ciało

Rób: 16 powtórzeń

(a) Stań prosto z hantlami po bokach. Unieś proste ręce przed siebie, aż hantle znajdą się na wysokości barków. Unieś wysoko prawe kolano. Opuść je. (b) Powtórz prawą nogą, tym razem unosząc hantle wysoko nad głowę, opuść. Kontynuuj, zamieniając strony: unieś lewe kolano, opuść. Unieś prawe, przenosząc hantle nad głowę. To jedno powtórzenie. Zrób ich 16. Cały ruch wykonuj powoli i dokładnie, nie trać równowagi!

nietypowe połączenia treningifot. Lizzy Thomas
fot. Lizzy Thomas

4. Plié wraz z tendu

Mięśnie: Uda, łydki, pośladki, korpus, barki, ramiona

Rób: 2 x 16 powtórzeń

(a) Stań prawym bokiem do krzesła, złap oparcie, w lewej ręce wyprostowanej w bok trzymaj hantlę. Stopy rozstaw na szerokość barków, palce skieruj na boki. Ugnij kolana do głębokiego plié. (b) Prostując nogi, zrób obszerny ruch lewą stopą z boku przed siebie, to samo wykonując jednocześnie lewą ręką. Zrób 16 takich powtórzeń i wykonaj to samo na drugą stronę.

nietypowe połączenia treningifot. Lizzy Thomas
fot. Lizzy Thomas

5. Spięcie brzucha z taśmą oporową

Mięśnie: Brzuch

Rób: 16 powtórzeń

(a) Połóż się tyłem na macie, kostki zablokuj taśmą oporową. Spleć ręce za głową, proste nogi unieś do sufitu. (b) Inicjując ruch mięśniami brzucha, oderwij od podłoża głowę i górę pleców, jednocześnie mocno rozciągając kostkami taśmę oporową. Wróć do pozycji startowej. I powtarzaj. Jeśli 16 powtórzeń to dla Ciebie pestka, śmiało przekrocz tę liczbę, aż poczujesz zmęczenie.

Sprawdź też inne nietypowe treningowe połączenia: joga + boks oraz HIIT + umysł.

Zobacz również:
REKLAMA