[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Angelika Cichocka: Zawsze jestem zdeterminowana

Wicemistrzyni Świata i wicemistrzyni Europy – lekkoatletka Angelika Cichocka opowiedziała nam o podejmowaniu ryzyka, przełomowych momentach w swojej karierze, determinacji i drodze na szczyt. Poznaj jej inspirująca historię.

Angelika Cichocka fot. Andrzej Tyszko

Angelika Cichocka

  • Wiek: 27
  • Sport: biegi średnie

 

  • Wicemistrzyni świata w biegu na 800 m w hali
  • Wicemistrzyni Europy w biegu na 1500 m w hali
  • Zdobyła 14 tytułów mistrzyni Polski

Ryzyko

REKLAMA

Z własnej kieszeni dopłaciła do obozu w RPA, gdy jej wyniki nie były na tyle dobre, by sfinansowała je kadra narodowa. „Czułam, że muszę coś zmienić, że brakuje mi błysku, a mogę biegać szybciej”.

Po powrocie zakwalifikowała się na mistrzostwa świata w Katarze. Tam biegło jej się świetnie, w finale metę przekroczyła jako 3. „Wpadłam w euforię. Byłam w pierwszej szóstce na świecie!”. Po chwili okazało się, że została zdyskwalifikowana. Niesłusznie.

„Świat mi się zawalił. Leżałam w pokoju i beczałam”. W końcu się pozbierała. „Wiedziałam, że to jest to, co chcę robić, i mogę udowodnić to na kolejnych imprezach. Wtedy uwierzyłam, że stać mnie na poważne bieganie”.

Zawsze jestem zdeterminowana i nigdy nie tracę z oczu swojego celu.

Przełom

Jej kolejne sezony nie były złe, ale pełne zawirowań: ciągle czegoś brakowało, miała problemy zdrowotne, zmieniła trenera. W 2012 r. zabrakło jej 0,5 s, by zakwalifikować się na igrzyska olimpijskie. „Zacisnęłam zęby, bo wiedziałam, że będą kolejne”.

Medal

Wierząc w swój potencjał, znowu zainwestowała oszczędności w obóz w Etiopii. „Wiedziałam, że trzeba się zawziąć i dalej konsekwentnie dążyć do celu. Nie można go tracić z oczu, on musi być zawsze wyraźny”. Gdy 4 lata po dyskwalifikacji ponownie stanęła na starcie MŚ, zdobyła srebro. Warto podejmować ryzyko.

Poznaj inspirującą historię Mai Włoszczowskiej oraz Anny Rogowskiej. Sprawdź także patent na sukces wg Natalii Partyki.

Tekst: Joanna Dudzińska

WH 09/2015

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij