5 najczęstszych urazów, do których dochodzi podczas seksu

Naprawdę niewiele trzeba, by upojna noc zmieniła się w koszmar.

kontuzje podczas seksu fot. Shutterstock.com

1. Podrażnienia i otarcia pochwy

Najczęstszymi ich objawami jest krwawienie po stosunku oraz dokuczliwy ból. Do otarć dochodzi w sytuacji, gdy w trakcie zbliżenia pochwa nie jest wystarczająco nawilżona. Rozwiązanie problemu jest proste – delikatny lubrykant powinien załatwić sprawę. Najprawdopodobniej podrażnienie jest kwestią incydentalną i zagoi się w ciągu kilku dni. Jeśli po tym czasie nie odczujesz poprawy, koniecznie skontaktuj się z ginekologiem. Przyczyną może być infekcja, którą należy wyleczyć pod czujnym okiem specjalisty. 

2. Kontuzje pleców

Może do nich dojść, jeśli zamiast klasycznego misjonarza wolisz bardziej ekwilibrystyczne pozycje. Jeżeli w trakcie igraszek poczujesz, że coś strzyknęło Ci w kręgosłupie, połóż się na płaskiej, twardej powierzchni i zastosuj zimny okład. W razie potrzeby możesz wziąć tabletkę przeciwbólową, a jeśli ból będzie się utrzymywał koniecznie odwiedź gabinet lekarski lub fizjoterapii.

3. Złamany penis

Nie zdarza się to często, to prawda. Ale przyznaj się – to była pierwsza myśl, która przyszła Ci do głowy po przeczytaniu tytułu artykułu, prawda? 

W rzeczywistości penisa nie da się złamać, ponieważ nie zawiera on kości. Można za to zgiąć go do tego stopnia, że ciała jamiste, które podczas erekcji wypełniają się krwią zostają przerwane. Urazowi towarzyszy charakterystyczny trzask przypominający dźwięk łamania kości. Do objawów zalicza się również silny ból oraz obrzęk. Jeżeli dojdzie do tego typu kontuzji należy bezzwłocznie udać się na pogotowie. Zwykle konieczna jest operacja, podczas której usuwa się skrzep i rekonstruuje pęknięte ciało jamiste. W przeciwnym wypadku prącie może zbliznowacieć, a to prowadzi do impotencji.

4. Ciało obce w waginie lub odbycie

Najczęściej „gubionymi” przedmiotami wyjmowanymi z pochwy przez ginekologów są zapomniane tampony oraz prezerwatywy. Po internecie krążą również niezliczone ilości zdjęć rentgenowskich, na których uwieczniono wiele innych przedmiotów utkwionych w ludzkich otworach. Są to m.in. zabawki erotyczne, podłużne warzywa, piłki, butelki i puszki. Słowem – wyobraźnia ludzka nie zna granic. 

Jak postępować, gdy już przydarzy Ci się wpadka? O ile tampon z urwanym sznureczkiem możesz spróbować wypchnąć napinając mięśnie Kegla, o tyle te bardziej awangardowe gadżety bezpieczniej jest usunąć na pogotowiu. Zwłaszcza, jeśli utknęły w odbycie. I chociaż stosowanie gadżetów analnych nie jest powodem do wstydu, warto stosować te, które są przeznaczone do igraszek i które nie zrobią Ci krzywdy.

5. Podrażnienie wywołane jedzenie

O ile zabranie do sypialni truskawek i bitej śmietany może podkręcić atmosferę, o tyle bardziej zwariowane potrawy mogą już nieco namieszać. Ostre potrawy zjedzone przed seksem oralnym mogą spowodować lekkie poparzenia delikatnych rejonów intymnych. Co zrobić w tej sytuacji? Palenie można załagodzić tłustymi produktami mlecznymi, które rozpuszczą kapsaicynę i przyniosą ulgę. Najrozważniej będzie jednak zrobić dłuższą przerwę między pikantną kolacją a łóżkowymi harcami. 

Warto wziąć również pod uwagę ewentualne alergie i uczulenia partnera – odczyn alergiczny w rejonach intymnych to nic przyjemnego.

Zobacz również:
REKLAMA