4 zalety posiadania płaskiego brzucha

Świetnie wygląda, to po pierwsze. A po drugie, trzecie i setne – wpływa pozytywnie na każdy aspekt twojego życia. Zobacz jak.

Shutterstock

Lepszy seks

Silne mięśnie brzucha i mocny dół pleców dadzą Ci wytrzymałość i siłę niezbędne w trochę bardziej ekstrawaganckich pozycjach niż klasyczny misjonarz. Poza tym smuklejsza talia oznacza lepszy przepływ krwi oraz, co za tym idzie – lepsze nawilżenie tam na dole, a także wyraźniejsze odczuwanie. A stąd już niedaleko do intensywniejszych orgazmów.

ZOBACZ TEŻ: 5 wariacji na temat pompki [wejdź na wyższy poziom]

Mniej kontuzji

Badacze z amerykańskiej armii przez rok przyglądali się treningowi swoich żołnierzy (mężczyzn i kobiet), regularnie testując także ich formę (na test składały się pompki, spięcia brzucha, przysiady i bieg na 2 mile). Okazało się, że to ci, którzy potrafili zrobić najwięcej brzuchów, najrzadziej ulegali kontuzjom. Dlaczego? Mocne mięśnie korpusu to stabilna sylwetka w każdym ćwiczeniu i w każdych warunkach.

Dobre zdrowie

Pięknie wyrzeźbiony brzuch nie zapewni Ci, że nigdy na nic nie zachorujesz, ale naukowcy są zgodni: istnieje zależność między wąską talią a mniejszym ryzykiem zapadnięcia na wiele chorób.

Płaski brzuch to:

  • ponad 25% mniejsze szanse na chorobę układu krążenia
  • ponad 35% mniejsze szanse na atak serca
  • ponad 40% mniejsze szanse na nadciśnienie
  • ponad 40% mniejsze szanse na raka nerki
  • ponad 60% mniejsze szanse na kamicę żółciową
  • ponad 10% mniejsze szanse na chorobę zwyrodnieniową stawów

Dłuższe życie

Kanadyjskie badanie na ponad 8000 ludzi prowadzone przez ponad 13 lat dowodzi, że słabe mięśnie brzucha dwukrotnie zwiększają ryzyko przedwczesnej śmierci.

ZOBACZ TEŻ: Trening na pupę rodem z Hollywood

Zobacz również:
REKLAMA