[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘ
12OCEŃ
3.7

4 sposoby na skuteczne ćwiczenia

Nie każdy wysiłek przybliży Cię do osiągnięcia zgrabnej sylwetki. Jak to wygląda w przypadku aerobów i treningu interwałowego? Czy powinno się łączyć interwały z treningiem siłowym? Zobacz, jak warto się pocić.

trening fot. shutterstock.com

Na co dzień

1. Doceniaj zwykłą, codzienną aktywność.

REKLAMA

To ona była podstawą szczupłości naszych przodków, ponieważ w jej czasie zasilają nas tłuszcze. Szukaj każdej okazji do ruchu: spacer z psem, nordic walking, jazda na rowerze do biura czy prace ogrodowe są OK, chociaż po ich zakończeniu wcale nie musisz wykręcać koszulki.

Aeroby

2. Niekoniecznie najlepszy sposób na odchudzanie.

Na początku przygody ze sportem ich wartość dla odchudzania jest niewielka, ale rośnie wraz z formą. Jeśli jesteś w stanie biec tak długo, by organizm po wyczerpaniu glikogenu sięgnął po tłuszcz, trening zaczyna mieć sens. Jednak osiągnięcie odpowiedniego poziomu zajmuje sporo czasu.

Interwały

3. Bardzo skuteczne, ale nie dla każdego.

Trening o zmiennej intensywności jest bardzo skuteczny, choć w jego trakcie spalasz tylko cukry, ponieważ podnosi metabolizm po treningu na dużo dłużej niż kardio. Pamiętaj jednak, że to opcja wyłącznie dla dobrze wytrenowanych osób, których organizmy bez szwanku zniosą duże obciążenia.

2 W 1

4. Interwały plus trening siłowy to jest to.

Najlepsze rezultaty osiągniesz, jeśli do treningu interwałowego dorzucisz siłowy. Dzięki niemu przemodelujesz sylwetkę (tłuszcz w Twoim ciele zastąpią mięśnie) i podniesiesz metabolizm spoczynkowy, czyli ilość kalorii zużywanych nawet wtedy, gdy po prostu leżysz na kanapie.  

Czasami zamiast katować się na siłowni, walkę z tłuszczem powinnaś zacząć od zdrowej diety i mniej intensywnego treningu. Sprawdź, w jakiej sytuacji jest to wskazane.

WH 09/2015

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij