4 ćwiczenia na równowagę

Rzuć wyzwanie swojemu poczuciu równowagi, dodając do podstawowych ćwiczeń odrobinę sprzętu. Dorzuć 1-2 z tych update’ów do swoich treningów lub wykonuj 3-5 obwodów złożonych z tych ćwiczeń, jeśli masz ochotę poddać swój core próbie ognia (tylko kiedy jest na to gotowy). Wplataj te ćwiczenia 3-4 razy w tygodniu i przestaniesz się wahać.

BEN RITTER
Deska z krążeniem ramionami

1. Deska z krążeniem ramionami

Ustaw się w pozycji deski z przedramionami na piłce szwajcarskiej. Spleć dłonie, "oddal" obojczyki, napnij core, a łokcie trzymaj pod barkami (całe ciało od pięt po czubek głowy w prostej lini). Stopy rozstaw szerzej niż biodra. Utrzymując korpus w bezruchu, zakreślaj przedramionami ok. 20-centymetrowe koła zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Plecy ustabilizuj w neutralnym ułożeniu. Angażuj też mięśnie nóg. Po 30-45 sekundach zmień kierunek.

BEN RITTER
Zgięcia w staniu na 1 nodze z piłką lekarską 

2. Zgięcia w staniu na 1 nodze z piłką lekarską

Stań na lewej nodze, biodra i barki skieruj do przodu. Trzymaj piłkę lekarską nad głową. Zegnij się w bok na wysokości talii w prawo. Wróć do centrum, powtórz na drugą stronę. Kontynuuj na zmianę przez 30-45 s.

BEN RITTER
Wiosłowanie na TRX

3. Wiosłowanie na TRX

Stań przodem do TRX, złap uchwyt prawą dłonią, wyprostuj ręce przed sobą. Wnętrza dłoni obróć do siebie. Stopy oprzyj płasko. Podejdź do przodu i odchyl się, aż taśmy się naprężą. Podciągnij się, trzymając prawy łokieć przy klatce. Wyprostuj rękę. Po 6-8 ruchach zamień ręce.

BEN RITTER
Góra-dół w wykroku

4. Góra-dół w wykroku

Stań z prawą nogą z przodu, lewą piętę unieś z podłogi. Umieść hantel na lewym barku (dobierz obciążenie wymagające wysiłku na 8,5 w 10-stopniowej skali). Ugnij kolana do 90 stopni, aż lewe zatrzyma się tuż nad ziemią. Wciśnij prawą nogę, by wstać. Po 5-8 razach zmień strony.

REKLAMA