[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA

4 ćwiczenia na równowagę

Rzuć wyzwanie swojemu poczuciu równowagi, dodając do podstawowych ćwiczeń odrobinę sprzętu. Dorzuć 1-2 z tych update’ów do swoich treningów lub wykonuj 3-5 obwodów złożonych z tych ćwiczeń, jeśli masz ochotę poddać swój core próbie ognia (tylko kiedy jest na to gotowy). Wplataj te ćwiczenia 3-4 razy w tygodniu i przestaniesz się wahać.

Deska z krążeniem ramionami

1. Deska z krążeniem ramionami

Ustaw się w pozycji deski z przedramionami na piłce szwajcarskiej. Spleć dłonie, "oddal" obojczyki, napnij core, a łokcie trzymaj pod barkami (całe ciało od pięt po czubek głowy w prostej lini). Stopy rozstaw szerzej niż biodra. Utrzymując korpus w bezruchu, zakreślaj przedramionami ok. 20-centymetrowe koła zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Plecy ustabilizuj w neutralnym ułożeniu. Angażuj też mięśnie nóg. Po 30-45 sekundach zmień kierunek.

Zgięcia w staniu na 1 nodze z piłką lekarską 

2. Zgięcia w staniu na 1 nodze z piłką lekarską

Stań na lewej nodze, biodra i barki skieruj do przodu. Trzymaj piłkę lekarską nad głową. Zegnij się w bok na wysokości talii w prawo. Wróć do centrum, powtórz na drugą stronę. Kontynuuj na zmianę przez 30-45 s.

Wiosłowanie na TRX

3. Wiosłowanie na TRX

Stań przodem do TRX, złap uchwyt prawą dłonią, wyprostuj ręce przed sobą. Wnętrza dłoni obróć do siebie. Stopy oprzyj płasko. Podejdź do przodu i odchyl się, aż taśmy się naprężą. Podciągnij się, trzymając prawy łokieć przy klatce. Wyprostuj rękę. Po 6-8 ruchach zamień ręce.

Góra-dół w wykroku

4. Góra-dół w wykroku

Stań z prawą nogą z przodu, lewą piętę unieś z podłogi. Umieść hantel na lewym barku (dobierz obciążenie wymagające wysiłku na 8,5 w 10-stopniowej skali). Ugnij kolana do 90 stopni, aż lewe zatrzyma się tuż nad ziemią. Wciśnij prawą nogę, by wstać. Po 5-8 razach zmień strony.

Komentarze

 (3)
ZOBACZ KOMENTARZE

REKLAMA

REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij