4 ćwiczenia na krągłe pośladki

Ćwicz w tradycyjnych seriach: wykonaj zalecaną liczbę powtórzeń w 3 seriach, odpoczywając po każdej z nich około 45 sekund.

BETH BISCHOFF, LISA HUBBARD

1. Przysiad z odwodzeniem

Umieść taśmę nad kolanami, rozstaw stopy na szerokość barków A. Cofnij biodra, tak jakbyś siadała na krześle, i zginaj kolana, schodząc jak najniżej. Nie skręcaj kolan do środka, tylko pokonuj nimi opór taśmy B. Zatrzymaj się na sekundę w dole i, napinając pośladki, wróć do pionu. Powtórz 20 razy.

BETH BISCHOFF, LISA HUBBARD

2. Kroki odstawne

Rozstaw stopy szerzej niż barki, owiń taśmę nad kostkami, pochyl delikatnie tułów i ugnij lekko kolana A. Odstaw lewą stopę w bok B, przesuń teraz prawą w stronę lewej, tak by cały czas czuć spore napięcie taśmy. Palce stóp kieruj przed siebie. Po 20 krokach w lewo powtórz to samo w prawo.

BETH BISCHOFF, LISA HUBBARD

3. Unoszenie kolan

Zahacz taśmę, tak by przebiegała przez środek butów pod podeszwami. Rozstaw stopy na szerokość bioder, dłonie oprzyj na biodrach A. Unieś lewą stopę, aż kolano znajdzie się na wysokości bioder. Trzymaj stopę w poziomie B. Zatrzymaj na chwilę ruch i opuść nogę. Powtórz ruch drugą nogą. To jest jedno powtórzenie. Zrób ich 10.

BETH BISCHOFF, LISA HUBBARD

4. Unoszenie bioder z odwodzeniem kolan

Jeżeli Twoja taśma ma dwa końce, zawiąż je, tak by powstała pętla. Umieść ją nad kolanami i połóż się na plecach. Kolana ugnij, a podeszwy stóp obróć do siebie A. Unieś miednicę, aż znajdzie się w jednej linii z kolanami i barkami. Kolana skieruj na zewnątrz B. Zatrzymaj się w tej pozycji na 3 s i wróć do pozycji startowej. Powtórz 20 razy

Na koniec zrób miniinterwał: 10 pajacyków z taśmą nad kolanami. Powtórz 8 razy. Czujesz ten ogień?

REKLAMA